174 Het vertrek derwaarts werd ecliter opgeschort, daar Napoleon, van Elba ontsnapt, zich in Maart 1815 andermaal van het ge zag in Frankrijk had meester gemaakt. Ter oorzake van deze gewigtige aangelegenheid, werd Cochius gelast, zich te voegen bij het leger te velde, dat in België zamentrok. Aldus woon de hij, met de zoogenaamde „Indische Brigade", den slag van Quatre-Bras bij, en ten deele ook dien van "Waterloo. Later nam hij ook deel aan het insluiten en bemagtigen van Quenoix en het berennen van Yalenciennes. Na deze kortstondige veldtogt, werd geheel de tot de Indische Brigade behoorende krijgsmacht te ruggeroepen, terwijl intusschen alle maatregelen en beschikkingen genomen waren, om de, als „Eerste Expeditie", voor Oost-Indië be stemde troepen te doen inschepen en vertrekken. Aan Cochius werd daartoe aangewezen het linieschip Amsterdamdat den 29steu October 1815 van de reede van Texel uitzeilde en, na op de reis naar Java, verschillende plaatsen, als St.-Jago, Madera, Bahia en Kaap de Goede Hoop aangedaan te hebben, den 13den Mei 1816 aankwam, nadat het schip van de Kaap af, tot aan de eilanden St.- Paulus en Amsterdam, zware stormen doorgestaan en, wegens ge brekkige landverkenning in straat Sunda, gevaar van stranden geloo- pen had. Gelukkig dat eene windstilte tot ankeren verpligtte, toen het doorzeilen noodlottige gevolgen gehad zou hebben! Na de overgave, door de Engelschen op 19 Augustus 1816, van de kolonie, werd Cochius belast met de dienst van Eerstaanwezend Ingenieur in de gevormde lste Groote Militaire Afdeeling, ter stand plaats Weltevreden. Tegen het einde van genoemd jaar, werd hem opgedragen eene zending naar Indramahioe, om aldaar, in overleg met den Resident der Preanger-Regentschappen, den Resident en den Militairen Kommandant van Cheribon, de noodige maatregelen te be ramen tot het dempen van den opstand, die op de oostelijke grens van de residentie Krawang uitgebroken was. Hij bragt het zijne toe, om Lobener te bemagtigen, een dorp 2 uur gaans bezuiden In dramahioe gelegen aan de Tjimanok-rivier, waarna de rust weldra hersteld werd. Den 24sten Augustus 1817 bevorderd tot Majoor, werd hem in 1819, wegens ziekte van den Kolonel Schultze, opgedragen de O O 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 180