203 dan aan de gewapende sloepen aanbevolen wordt, de grootste voor zichtigheid te betrachtenzoo wel in het algemeen als bij het vuren op personen, die zich aan den rivieroever vertoonen. De landmacht mag de marine nimmer verlaten en moet bij het aan den grond raken van sloepen, stelling nemen en zich tot eene demonstratie bepalen. Acht de commandant der marinesloepen of de commandant der colonne het verder voortrukken niet raadzaam dan wordt eveneens stelling genomen en bepaalt men zich tot eene demonstratie. In beide gevallen wordt het hierna onder b opgegeven sein (twee vuurpijlen met slagwerk) gegeven. Waar men op tegenstand stuit, wordt zoo mogelijk het verder voort rukken door het vuur der gewapende sloepen voorbereid. De taak van de langs de rivier voordrukkende gewapende marine sloepen en compagniescolonue isPadang Kring van de rivierzijde te naderen en langs die zijde de kampong in de flank te vallen, waarbij echter altijd 1 officier en 40 man tot dekking van de sloepen aan de rivierzijde achterblijft. De hoofdmacht, onder den luitenant-kolonel Perné, rukt eenigen tijd door mij te bepalen na de flottielje en de haar vergezel lende colonneuit het bivak op naar Padang Kring. Deze colonne zal ten zuiden van de sawahvlaktedie zich langs de zuidzijde van Padang Kring uitstrekt, stelling nemen, en een langzaam vuur op de positie des vijands aan de zuidzijde van genoemde kam pong en in het ten westen van de sawah gelegen nipahbosch openen, ten einde de flottielje en de colonne Leijssius gelegenheid te geven, de omtrekkende beweging uit te voeren en zoo mogelijk later in verband met haar optreden den aanval uit te voeren. Wordt een langer inwachten van de langs de rivier voortrukkeude flottielje en compagniescolonne niet mogelijk geacht, dan kan de hoofd macht den aanval alleen uitvoeren. Is de kampong Padang Kring genomen, dan wordt aan de noordzijde van die kampong stelling genomen, en aan mij met eene patrouille bericht gezondenwaarna ik zelf ter plaatse de noodige bevelen zal komen geven. Tot het zoo mogelijk mededeelen van eenige der belangrijkste berichten tusschen de sloepenflottielje met de colonne Leijssius en

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 209