207 den vijand. In korten tijd werden aan onze zijde vijf mindere militairen gewond (1). Ook de beide overige sectiën der voorhoede en de sectie mortieren rukten nu voorwaarts, namen positie oostwaarts van de stelling door de voorwacht ingenomen en openden een langzaam vuur op den vijand. Terwijl het overige gedeelte van de colonne halt maakte, begaven zich de colonne-commandant en de chef van den staf naar de voor wacht, om de stelling des vijands te verkennenhet bleek dat deze den zuidelijken rand van kamp. Padang Kring sterk bezet had. Zoodra het pad voldoende verbeterd was, gelastte de col.-comm. aan den commandant der sectie berg-artillerie, om nabij de stelling der voorhoede positie te nemen en het vuur te openen op den in den voorliggenden kampongrand opgestelden vijand, deed den hoofd troep opmarcheeren in het bedekte terrein oostwaarts van het tot nu gevolgde pad, en droeg aan de achterhoede op het terrein in den rug der colonne te observeeren. Nadat de artillerie gedurende een kwart uur de kampong Padang Kring met 21 punt- en 26 ronde granaten had geteisterd, en dien tengevolge het vuur van den vijand aanmerkelijk verminderde, rukte de 4e comp. (voorhoede) om 7| uur ten aanval op in de volgende formatie Twee sectiën met aaneengesloten tirailleurgroepen in front en eene sectie met de ambulance in reserve, terwijl de vierde sectie de linkerflank der aanvalscolonne dekte tegen mogelijke klewangaan- vallen van den vijand uit het nipabosch tusschen de Aloer Ambang en de sawah bezuiden Padang Kring. Sprongsgewijze werd voorwaarts gerukt, telkens bij het halthou- den enkele salvo's gegeven en daarna op het punt, waar eene vijan delijke versterking werd waargenomen ten acht uur de stelling des vijands binnengestormd, die verlaten werd bevonden. De hoofdmacht rukte nu eveneens naar Padang Kring op, nadat de artillerie nog een paar granaten in het westelijk deel der kam pong had geworpen, en nam stelling nabij het punt waar de voor hoede de kampong was binnengedrongen. Van hier zond de colonne- (1) Bijlage 3 geeft aan de verliezen bij de landmacht aan gesneuvelden, gewonden enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 213