209 van 400 patronen) gedragen door 8 dwangarbeiders, en de ambulance (1 officier en 4 minderen) waarbij 10 tandoe's met 20 dwangarbeiders onder 1 mandoor. Achterhoede. Eene sectie infanterie. De commandant der colonne hield zich bij den hoofdtroep op. De sloepenflottielje, welke zooals bekend is ten 5| uur v. m. reeds van de Gedei was vertrokken, ontmoette de colonne Leijssius op een punt aan de Tenom-rivier, op 500 M. van het bivak Gedei verwijderd. De vereeniging van beiden duurde echter niet lang, want het door de colonne te volgen pad verliet hier weder den rivieroever om, door zwaar hout voortgaande, eene groot.e bocht van de rivier af te snijden. Van een gemeenschap tusschen de colonne en de sloepenflottielje was dan ook vooreerst geen sprake, alle pogingen door den colonne- commandant aangewend om door patrouilles verbinding met de sloepen te krijgen, bleken vruchteloos. Eerst bij kamp. Baroe kon er weder van eene samenwerking tus schen landmacht en marine sprake zijn. Terwijl de colonne haren weg door het bosch vervolgde, roeide de sloepenflottielje de Tenom-rivier op en ontdekte weldra op 700 M. ten zuiden van kamp. Baroe eene kleine kampong van vier of vijfhuizen, welke ongehinderd werd voorbijgetrokkenzoodra echter de flot tielje laatstgenoemde kampong op een 200 M. achter zich had, kreeg zij vuur, zoowel uit die kampong als uit kamp. Baroe. - Het vuur in den rug werd echter spoedig tot zwijgen gebracht. Lang zaam roeide de flottielje voort en beantwoordde het vuur uit kamp. Baroe. Ten 74 uur n. m. kwam de colonne Leijssius ter hoogte van kamp. Baroe, en zond op het vernemen van het vuur der sloepenflottielje de voorhoede ter harer ondersteuning langs het voetpad vooruit, om tegenover kamp. Baroe eene goede stelling in te nemen, terwijl de hoofd macht zich meer achterwaarts opstelde. Deze bevond zich toen op 800 m. zuidwaarts van Padang Kring. Door het goed gerichte vuur van de langs den rechter oever op gestelde voorhoede en van de gewapende sloepenflottielje was de vijand genoodzaakt kamp. Baroe te ontruimen. Aan onze zijde waren twee schepelingen gewond.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 215