212 Des namiddags ten 5 uur nam het embarkement een aanvang. In overleg met den stations-commandant werd bepaald, dat de troepen zich weder op de bodems zouden inschepen, waarmede zij naar Tenom waren overgevoerd, met uitzondering echter van 75 dwangarbeiders, die nu niet met de Palembang maar met de Benkoelen werden overgebracht. Alleen de sectie mortieren werd dezen dag ingescheept aan boord van de Bromo. Voorts vertrok de 2e compagnie in den namiddag weder van de Gedei naar het strandbivak, gevolgd door de genie troepen en een gedeelte der vivres. Den 14en Januari des morgens ging de luitenant-kolonel Perné, met den luitenant-adjudant en de 3e compagnie naar het strandbivak, na het bevel over de troepen in de Gedei aan den kapitein Frackers te hebben overgegeven met de opdracht zorg te dragen voor den overvoer naar het strandbivak van alles, wat zich daarin nog bevond, en bij het verlaten van de Gedei deze in brand te steken. Achtereenvolgens werden daarop naar het strandbivak overgebracht de resteerende vivres, het overgebleven hospitaalpersoneel (een gedeelte was den vorigen dag te gelijk met de gewonden en zieken, naar Oleh-leh vertrokken), de artillerie, de le compagnie en ten slotte de 4e compagnie, waarna het bivak in de Gedei in brand werd gestoken. Ten 11 i uur embarkeerde de 3e compagniede zee was kalm de branding niet hevig'. Om Ij- uur was zij in haar geheel aan boord. Daarna scheepten zich ook de luit.-kol. Perné, de luit.- adjudant benevens een gedeelte der le comp. in. De kapitein Frackers ontving de opdracht voor den verderen overvoer van troepen, vivres, artillerie en dwangarbeiders te zorgen en zelf het laatst te vertrekken na het strandbivak te hebben doen verbranden. Dienzelfden dag werd nog met het embarkeeren voortgegaan tot des namiddags 6 uur, waarna in het bivak aau het strand achter bleven: de 2C en 4° compagnie, ongeveer 300 dwangarbeiders, de Chineesche werkliedeneen deel der ambulance en de sectie berg- artillerie. Gedurende den nachtdie ongestoord voorbijginglogeerden de

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 218