218 ten geene definitieve vaststelling der voorschriften is gevolgd, doch dat zij nog steeds voorloopig zijn. Bij de tweede dier aanschrijvingen werd op nieuw een gedeelte der voorschriften buiten werking gesteld; nu met opdracht om tegen den len Juni 18S5 op nieuw en afge scheiden van de vroeger daaromtrent uitgebrachte rapporten, omtrent de werking der voorschriften op de kader-en korpsscholen omstandig te rapporteeren en tevens omtrent het al dan niet wenschehjke of noodzakelijke der bestendiging van de sedert daarin gebrachte wij zigingen. Het alsnu aangegeven tijdstip voor het uitbrengen van een om standig rapport komt ons beter gekozen voor dan het eerste. De kaderscholen zullen dan ruim 21/^ jaar in werking zijn. Een oor deel over de werking gedurende dat tijdvak der voorschriften, zoo als zij in 1882 bij de oprichting der kaderscholen werden gegeven behoort echter tot de onmogelijkheden, ten gevolge der meergenoemde aanschrijvingen, welker uitvaardiging in de eerste plaats daarom te betreuren is, afgescheiden nog van de voorbarige en minder gewenschte wijzigingen daarbij ingevoerd. De toekomstige rapporteurs zullen nu rekening hebben te houden met drie verschillende voorschriften, als: het oorspronkelijke voor schrift, het gewijzigde voorschrift en het nogmaals gewijzigde voorschrift. Geen gemakkelijke taak. Wij hopen dat in hunne adviezen zooveel overeenstemming moge gevonden worden, dat het voor het legerbe stuur niet langer twijfelachtig zij, op welke wijze deze zoo belang rijke aangelegenheid definitief geregeld behoort te worden. Door de Redactie daartoe uitgenoodigd, willen ook wij in de volgende bladzijden onze meening over de werking der kaderscholen mededeelen. Wij zullen daarbij met vrijmoedigheid wijzen op de, volgens onze meening, dezer inrichtingen aanklevende gebrekendoch ook het vele goede doen uitkomen. Wij willen in het bijzonder de aandacht vestigen op de overdrijving in de verwachtingen omtrent de kaderscholen, maar voornamelijk waarschuwen tegen het afbreken dier scholen, waartoe het legerbestuur door de laatstingevoerde wij ziging het voorbeeld gaf en hetwelk onvermijdelijk moet leiden tot een terugkeeren tot oude en verouderde toestanden

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 224