232 ook weder met het oog op den duur der opleiding, het aantal bij de kaderscholen op te leiden korporaals en fuseliers zal moeten worden uitgebreid. In de eerste plaats zal dus het aantal leerlingen dei' kaderscholen, willen deze laatsten aan hare bestemming kunnen voldoen, ver meerderd moet worden; bovendien zal de formatie der Infanterie met het aantal onderofficieren en korporaals, begrepen in het aantal leerlingen, moeten worden uitgebreid. Evenals het oprichten van kaderscholen een goed beginsel is en blijft, niettegenstaande die scholen tot heden niet alle daarvan ge koesterde verwachtingen verwezenlijkt hebben, zoo behooren ook de beginselen waarop de samenstelling, enz. dier kaderscholen be lust, goed te zijn. Alleen op een goeden grondslag kan veilig worden voortgebouwd. Natuurlijk zal eene uitbreiding der formatie, in den beginne het gebrek nog doen toenemen, doch geleidelijk kan hierin op de volgen de wijze voorzien worden. De ten gevolge der uitbreiding meerder noodige sergeant-majoors en fouriers kunnen na opleiding, waartoe de stof voorhanden is, worden aangesteld. Dit kader zal dan bij de korpsen niet meer gemist worden. Het aantal tot onderofficier opgeleid wordende korporaals behoort in de eerste tijden beperkt te blijven, omdat het gemis bij de korpsen te zeer gevoeld zou worden. Het aantal fuseliers dat opgeleid wordt tot korporaal, moet echter in de eerste tijden aanzienlijk worden uitgebreid, totdat het door ons voorgestelde aantal korporaals is aangesteld en dus alle korporaals bij de korpsen en bij de kaderscholen present zijn. Van af dat oogenblik wordt het aantal fuseliers weder tot 190 (zie boven) teiug gebracht. Maar ook van af dat oogenblik zal de aanvulling van onderofficieren geregeld kunnen plaats hebben, en zal het com pleet zijn der korporaals oorzaak zijn, dat men in de keuze derge nen, die ter opleiding naar de kaderscholen worden gezonden, meer omzichtig kan zijn dan tegenwoordig. Tegen de uitbreiding van het aantal fuseliers kunnen geene be zwaren bestaan, dewijl het tegenwoordig bij herhaling voorkomt dat de aspiranten worden afgewezen, door gebrek aan plaats. De uitbreiding van het aantal leerlingen der kaderscholen, maar

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 238