22 vermeerderen, dan zoude toch eene vervanging van eenige Inlandsche compagnieën door Amboineesche eene belangrijke verbetering van de inwendige kracht van bet leger zijn. Plaatselijke indeeling. Slechts weinig troepenverplaatsingen ziju in den loop van 1883 voorgekomen. Zij bepalen zich hoofdzakelijk rot de overbrenging van het 10de veldbataljon van Weltevreden naar A-jeh en de tijdelijke versterking van het garnizoen te Weltevreden met één compagnie van het te Buitenzorg gelegerde 18dc veldbataljon. Yan de in 't vorig verslag bedoelde wijzigingen in de indeeling der garnizoens-infanterie van Sumatra's Westkust en Sumatra's Oostkust, kwam de intrekking van de detachementen te Rau en Fort Yan der Capellen in 1883 nog niet tot stand, evenmin als de legering van een garnizoen te Loeboe Sikaping. Op Java werd in Juni 1883 de bezetting ingetrokken van de (sedert verwoeste) afdeeüngs-hoofdplaats Anjer, uit overweging dat in Bantam met het behoud van militaire macht alieen op de gewestelijke hoofdplaats Serang kon worden vol staan. Op Celebes keerden de in de afdeeling Noord er districten gelegerde troepen in de tweede helft van 1883 voor een gedeelte naar Makasser terug, en zulks als een gevolg van de door den ver beterden politiekeu toestand mogelijk geworden inkrimping van de bezetting van Pangkadjene. Aanvulling van liet korps officieren. De beide volgende staatjes geven het gebruikelijk overzicht over het afgeloopen jaar, van de verliezen die het officierskorps leed en van het aantal officieren, die in Indië benoemd of wel daar te lande, na hunne benoeming in Nederland, ingedeeld werden. Als naar gewoonte houden die staatjes geen rekening met de mutatiën in het actief dienend officierskorps door detacheering en verlof te weeg gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 28