306 bezetting binnen het fort te verzamelen. De aanval werd dan ook ditmaal weder afgeslagen ten koste van twee zwaar gewonden. Yan de 5000 pijlen, die gevonden werden, liet Godron voetangels maken. De vijand trok echter niet af, maar hield het fort aan alle zijden ingesloten. In dezen kritieken toestand bracht de komst van de brik Siewa, onder den luit. ter zee J. Ligtvoet, op den 22en November, slechts geringe verandering. Op verzoek van Godron stond de commandant van dien bodem van de équipage een sergeant en tien matrozen af tot versterking der bezetting, gaf zooveel munitie als maar eenigszins op de Siewa kon worden gemist, en vertrok toen dadelijk naar Am- boina om den gouverneur en den militairen commandant in kenuis te stellen met het voorgevallene te Merkusoord, waarvan deze tot nu toe geheel onkundig waren gebleven. Na ontvangst van dat bericht op den 17™ December besloot de militaire commandant onmiddellijk het garnizoen van het fort Du Bus te versterken, en twee dagen later vertrokken dan ook reeds de Siewa en de Iris derwaarts met een detachement van een officier, de 2° luit. N. Laus, bestemd om als commandant op te treden, 1 sergeant, 1 korporaal en 18 flankeurs der Infanterie, 1 sergeant en 4 kanonniers der artillerie, allen Europeanen, 1 Inlandsch fuselier, 4 Amboineesche kanonniers en 31 pionniers tot het doen van de vereischte herstel lingen aan het fort, waarvoor de noodige materialen werden medege geven. Na afloop hiervan moesten deze pionniers naar Amboina terugkeeren. De Siewa kreeg voorts bevel te Merkusoord te blijven tot tijd en wijle alles geheel in orde zou zijn, en eerst daarna naar Amboina terug te keeren. Gaarne had men dien bodem of eenigen anderen voor Merkusoord in station gelaten, doch men konde er geen missen, en om nu toch maar iets te doen werd bepaald, dat voor Merkusoord gestationneerd zouden worden twee kruis-orembaaien van de meest vertrouwde negorijen van Amboina. Na aankomst van de beide schepen toog Godron, die zelf reeds sukkelende was, onmiddellijk aan het werk. De palissadeering van de versterking werd geheel vernieuwd en voor de munitie, van koraal, met kalk vermengde klei en hout, een

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 312