Er ontbraken dus 136 officieren, waarvan echter 36 door adjudant- onderofficieren dienstdoende officieren werden vervangenhet Kol. Verslag trekt die dus, blijkens het vorenstaande, van het incompleet aan officieren af. Er is één dienstvak waarbij men in 1883 een overcompleet aan officieren had; er was nl. één paardenarts teveel. Wij hadden eigen lijk verwacht dat het Kol. Verslag, dat steeds de lichtpunten zoekt, ook dit lichtpunt gereleveerd zoude hebben. Na de opgave van het incompleet volgt de gewone lofrede op den gunstigen toestand, die dit incompleet weldra zal doen verdwijnen. Bij uitzondering schijnt het Kol. Verslag ditmaal eens juist geprofe teerd te hebben. Volgens alle berichten toch is werkelijk in den loop van 1884, het incompleet bij alle korpsen aanmerkelijk verminderd. Een zeer goede maatregel, waardoor het incompleet aan militaire apothekers wordt verminderd en tevenszonder verhooging van uit gaven, een betere toestand wordt gecreëerd (gelukkige combinatie!) is de indeeling van militaire apothekersbedienden. Het Kol. Ver slag zegt daaromtrent „In overeenstemming met het advies van het Legerbestuur is beslist dat voortaan, evenals in Nederland krachtens de wet van 2 Augustus 1880 (Nederlandsch Staatsblad No. 145), ook bij het leger in Neder- landsch-Indië een zeker aantal militaire apothekersbedienden zullen worden ingedeeld, namelijk onderofficieren die in het bezit zijn van het diploma, bedoeld in art. 17 der wet van 25 December 1878 (Nederlandsch Staatsblad No. 222) of in art. 32 van het reglement op den burgerlijken geneeskundigen dienst in Nederlandsch-Indië (Indisch Staatsblad 1882 No. 97). Voor het oogenblik is de leger- formatie nog niet in dien zin gewijzigdwant door het aantal militaire apothekers der 2de klasse in de formatie aanzienlijk in te krimpen, zou men in moeilijkheden kunnen geraken ten opzichte van de be noeming der te Utrecht opgeleide pharmaeeuten tot militair apothe ker. Hun is het recht van benoeming gewaarborgd, ongeacht het aantal vacatures in den jongsten rang. De Gouverneur-Generaal is echter bij 's Konings besluit van 12 April jl. No. 8 gemachtigd om, ter voorziening in eventueel incompleet aan militaire apothekers 2de klasse, apothekersbedienden aan te stellen, doch niet meer dan dertig,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 31