29 We zien dus dat als men zich maar eenige moeite geeft, het resultaat der Europeesche werving terstond verbetert. 't Is anders wel treurig dat er zooveel noodkreten uit Indië moeten komen, voordat men tot een dergelijken eenvoudigen maatregel overgaat. Toch zijn we nog lang niet waar we wezen moeten en mogen we al zeer tevreden zijn als, ook met die eenigszins vermeerderde dienst- name, het incompleet aan Europeanen niet toeneemt. Yerdwijnen doet het op die wijze zeker nog niet; daartoe zijn werkzamer middelen noodig. Dit ziet het Departement van Koloniën blijkbaar ook in en daar het de tot heden gebezigde middelen vermoedelijk al „welletjesvindt, prepareert het Kol. Verslag ons op eene andere en veel gemakkelijker manier om het incompleet te verminderen ul. door inkrimping der formatie. Wij lezen daaromtrent: „Het aanzienlijk verschilwat de Europeanen betreft, tusschen de cijfers der „tegenwoordige formatie" en die der sterkte is nog steeds voor een goed deel een gevolg van de door de Indische Regeering bij besluit van 12 Januari 1884 no. 9 weder voor één jaar gehand haafde tijdelijke uitbreiding van de formatie der depotbataljons met 840 Europeanen (zie vorig verslag blz. 23 en 27)eene uitbreiding welker bestendiging aan de uitzending van suppletietroepen eischen zou stel lendie zooals uit de hooger vermelde cijfers op nieuw blijkt kwalijk te bevredigen zijn. Dit werd in Januari jl. nader onder de aandacht der Indische Regeering gebracht." liet gevolg van dit „onder de aandacht brengen" is gemakkelijk te voorzien. Die 840 man zullen in 1885 uit de formatie verdwenen zijn en daardoor de depotbataljons gedoemd, om steeds ver beneden de hun gestelde eischen van aanvulling der veld- en garnizoens troepen te blijven. De aanvulling van militaire schrijvers gaat goed. Die van het kader minder. Zelfs konden in 1883 de verliezenhoe wel die, vooral bij de infanterie, merkbaar minder waren dan het vorige jaar niet worden aangevuld. Wanneer wij nagaan dat ook in de beide vorige verslagen dezelfde klacht moest worden geuit, dan

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 35