384 van 3040 jaar. van 4045 jaar. f 3.15 4.15 onder die som is begrepen het kostende, f 0.15, van een reglement. Green gepensionneerde officieren of officieren op non-activiteit kun nen als lid worden toegelaten. Eenmaal lid zijnde, behoudt men ziju rechten, ook al wordt men non-actief of gepensionneerd. De rechten als deelgenoot gaan verloren bij inscheping naar Indië, wanneer de officier bij het Indische leger gederacheerd of overgeplaatst is; bij ontslag uit den dienst, als dat ontslag niet eervol is, en bij verzuim van kennisgeving van verandering van woonplaats bin nen den tijd van ééne maand. Ieder lid der Vereeniging betaalt bij overlijden van een der andere leden eene contributie, in evenredig heid van den ouderdom bij toetreding, en wèl beneden de 25 jaar gedurende het geheele lidmaatschap f 0.35 van 2530 jaar0.40 Om bij overlijden aanspraak te hebben op de uitkeering, moet men volle drie maanden na den datum van inschrijving lid zijn geweest. De uitkeering bestaat in het bedrag der contributiën van alle le den, verminderd met de administratiekosten, doch mag de som van f 550 niet te boven gaan. Ieder lid is bevoegd bij schriftelijke kennisgeving iemand aan te wijzen, aan wien, na zijn overlijden, de uitkeering moet worden uitbetaald. De te innen contributiën boven de som van f 550 worden ver bruikt, om later nu en dan bij sterfgeval eene uitkeering te doen, zonder bij die gelegenheid nieuwe contributiën van de leden in te vorderen. Wordt er dus b. v. bij ieder sterfgeval aan contributiën f 825— geïud, dus f 1650 in twee keeren, van welk bedrag 3 keeren de som van f 550 is af te zonderendan zullen voor iedere 3 nieuwe sterfgevallen slechts 2 maal contributiën behoeven gevraagd te worden. In ieder garnizoen is een correspondent, die gratis die functie waarneemt; diens werkzaamheden bepalen zich tot het innen der 30-40 40—45 0.50 0.65

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 390