385 gelden en het overmaken er van aan den President der Vereeniging. De Vereeniging wordt bestuurd door twee Directeuren, waarvan één President en één Secretaris. Deze Directie doet jaarlijks rekening en verantwoording van het beheer der gelden aan eene Commissie van Toezicht. De leden worden in kennis gesteld met het verslag over dit beheeer. De Directie verricht hare werkzaamheden gratisdoch brengt de uitgaven voor boeken, papier, drukloon, briefporten enz. op rekening van de kas der Vereeniging. Het toezicht in het gemeenschappelijk belang van de leden der Vereeniging, is opgedragen aan drie hunner als Commissie van Toezicht, met macht, om de leden te vertegenwoordigen en al hetgeen daartoe wordt vereischt te verrichten, zonder nochtans aan het be stuur deel te nemenof aan eenige persoonlijke verantwoordelijkheid onderworpen te zijn. Directeuren en Commissie van Toezicht treden om de twee jaar af, doch zijn terstond herkiesbaar. Aan de leden der Directie worden reis- en verblijfkosten uit de kas te goed gedaan, wanneer zij zich in het belang der Vereeniging moeten verplaatsen. Hetzelfde geldt voor de Commissie van Toezicht, als zij de kas gaat opnemen, dat hoogstens tweemaal 'sjaars mag geschieden. Aan den President is een Adjunct-Penningmeester toegevoegdom zijne werkzaamheden te deelen en hem bij tijdelijke ontstentenis daarin te vervangen. De Adjunct-Penningmeester geniet daarvoor jaarlijks 600 door de leden te bekostigen. Om de twee jaar wordt eene algemeene vergadering der leden ge houden, die hun tijdig aangekondigd wordt. De Directie kan voorts, als zij het noodig acht, de leden tot eene buitengewone algemeene vergadering oproependie eveneens zal plaats vinden op schriftelijk verzoek van de Commissie van Toezicht en op dat van minstens 50 leden. Door de leden, die niet ter vergadering verschijnen, kunnen schrif telijke volmachten aan medeleden worden gegevenom zich door deze te laten vertegenwoordigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 391