386 Niet meer dan twee stemmen kunnen in één persoon vereenigd worden. Alle besluiten worden genomen ter algemeene vergadering met meerderheid van stemmen der aanwezige en vertegenwoordigde leden." Het vorenstaande achtten wij der vermelding waardig, om, zonder in te veel détails van het Reglement af te dalen, een voldoend duidelijk denkbeeld te geven van de wijze, waarop de bedoelde Yereeniging werkt. En nu de toepassing van het Reglement, voor wat de inning eu overmaking der gelden betreft. In geval van overlijden, als wanneer de achterblijvende betrek kingen of zij, die met het beheer van de nalatenschap zijn belast, zoo spoedig mogelijk een extract uit het Register van overlijden aan den President der Yereeniging behooren toe te zenden, ontvangen de in ieder garnizoen zich bevindende correspondenten, van den Adjunct- penningmeester de noodige quitantiën voor de contributiën. Deze correspondenten maken vervolgens gebruik van de kameraadschappe lijke bereidwilligheid der Luitenants-kwartiermeesters van de verschil lende korpsen in het garnizoen, om op het einde der maand bij de uitbetaling der traktementen het verschuldigde aan de Yereeniging over die maand in te houdenterwijl uit den aard der zaak de inning der contributiënvoor zoover eenig lid als gepensionneerde buiten eene garnizoensplaats woont, hoofdelijk per postwissel plaats vindt. In den loop der tweede maand na het overlijden, komen dus successievelijk de gezamenlijke contributiën in de kas, waarin echter ten allen tijde zooveel geld aanwezig is, dat de uitkeering onmiddelijk na het overlijden kan geschieden. Beschouwen wij thans het Reglement der Yereeniging tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijden van officiers-echtgenooten en weduwen. Daarin lezen wij het navolgende Iedere echtgenoot of weduwe van een officier der land- en zeemacht,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 392