389 overlijden van den man, en f 300 bij dat van de vrouw of weduwe b. dat ieder officier-deelgenootzoolang hij in actieven militairen dienst is, naar den volgenden maatstaf betaalt: bij toetreding beneden de 25 jaar0.60 van 25—30 0.80 30 45 1. 35-40 1.20, terwijl de contributie van officiersvrouwen en weduwen, zoo in Indië als in Nederland, slechts de helft dezer sommen bedraagt; c. dat ieder officier-deelgenoot, zoodra hij buiten actieven Indischen militairen dienst geraakt, (alzoo: gepensionneerdengedetacheerden in Nederland, verlofgangers in Europa en non-actieve officieren) slechts de helft der sub. b. bepaalde contributiën verschuldigd is; cl. dat eene toetreding als lid (officier, officiers-echtgenoote en weduwe) na de intrede van het een en veertigste levensjaar niet wordt toegelaten en bij de aanneming als lid van allen, zonder onderscheid, bij wijze van entreegelden worden betaald: beneden de 25 jaarf 5, van 25—30 7,50 30-35 io,— D 35-40 15,-; (het laatste bedrag van f 15,wordt wat hoog genomen, omdat het dezulken treft, die eerst ter elfder ure zich als deelgenoot komen aanmelden). e. dat er in Indië zal zijn en wel te Batavia of Meester-Cornelis, eene uit drie leden bestaande Commissie van Toezicht (met plaats vervangende leden), benevens twee Directeuren (President en Secretaris) en een eersten Adjunct-Penningmeester, terwijl in Nederland, bij voorkeur te s Huge, mede een paar Directeuren (en Commissie van Toezicht?) met een tweeden Adjunct-Penningmeester zullen fungeeren dat alleen de Adjunct-Penningmeesters worden gesalarieerd, de eerste met hoogstens f 100,— de tweede met f 25,— 's maauds, met. dien verstandedat daartoe ieder officier, officiers-echtgenoote en weduwe in geen geval per hoofd meer dan f 1.50 'sjaars bijdraagt. <j. dat boven en behalve de sub. letter f. genoemde sommen, alle

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 395