400 oogpunt, ook geen acht sloegen op het al of niet dragen der souspieds. Op mijne woorden van 1882 terugkomende, herhaal ik, dat volgens mijne bescheiden meening aan een algemeenen wensch zal worden voldaan, indien die gehate broekenbedervers voor de onbereden Infanterie officieren kunnen worden afgeschaft. Ook is het m. i. volstrekt niet noodig met de afschaffing daarvan op eene nieuwe uniform te wachten, waarvan de invoering misschien nog in eene verre toekomst verborgen ligt. Yele zaken worden door het Indische Leger van het Hollandsche overgenomen, waarom nu ook niet opgevolgd, hetgeen ten gerieve zou zijn van den Infanterie officier, door even als bij het Hollandsche Leger de souspieds geheel weg te laten. Door deze weinige regelen in dit Tijdschrift op te nemenzal, hoop ik, aan een algemeen verlangen voldaan worden n. 1.: Het nogmaals vestigen der aandacht op de afschaffing der souspieds voor de onbereden Infanterie officieren en in het algemeen van alle officieren wanneer zij niet te paard verschijnen. v. Gr. 1°- Luitenant der Infanterie. De Krijgsmacht der Inlandsche vorsten in Britsch-Indië. Aan het werk The armies of the Native States of Indiaontleenen wij het volgende: Tot de Inlandsche staten in Voor-Indië behoorenDe Mahrattade Mahomedaansche, de Hindoe en de Grensstaten. De Mahratta-staten zijn 3 in getal, t. w. Gwalior, Indore en Baroda, geregeerd door vorsten, respectievelijk bekend onder de namen van Scin- diahHolkar en Gaekwar. Gwalior heeft eene bevolking van 3.000.000 zielen, welke jaarlijks opbrengt lx/4 millioen pond sterling ofmeerdan7 shillings per hoofd, d. i. twee shillings per hoofd meer dan zij zoude moeten opbrengen als zij Britsche onderdanen waren. Meer dan de helft van de staats-inkomsten wordt door den Scindiah gebruikt voor het on derhoud van eene legermacht van 5000 man geoefende infanterie, 6000 man cavalerie en 48 stukken geschut met 480 artilleristen, welke macht, zoo noodig tot 30.000 man geoefende troepen kan worden uitgebreid. Het leger van den Scindiah is een goed geoefend, goed 'gedisciplineerd leger; iedereen die het zag, zegt dat het den naam van een geregeld

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 406