401 leger verdient, en voor Inlandsche troepen van het Britsch-Indisch leger niet behoeft onder te doen, zoo o. a. Lord Napier van Magdala, die er vóór zijn vertrek uit Indië eene inspectie over hield. Hoewel het den Scindiah verboden is van zijn leger eenig practisch gebruik te maken, wat hij gaarne doen zoude tot vernedering van Indore of Hyderabadwordt er desniettemin van het Britsch-Indische leger door vastgehouden eene macht van 4000 manverdeeld over de garnizoenen van Gwalior en Morarwaarbij meer dan 1200 Europeanen, en 3 batterijen artillerie met een Inlandsch cavalerie regiment; bestond er geen leger van Gwalior dan zouden 1000 man Engelsche troepen als bezetting dier gar nizoenen voor alle eventualiteiten ruimschoots voldoende zijn. Indore telt meer dan 1 millioen zielende inkomsten bedragen thans meer dan 3/4 millioen en vermeerderen jaarlijks. Het voornemen bestaat zo tot 1 millioen op te voeren. Per hoofd betaalt de bevolking nu 15 shillings, d. i. drie maal meer dan de Britsche onderdanen per hoofd opbrengen en niet lang zal het duren of zij betaalt per hoofd 1. Voor het onderhoud van het leger, dat de Hollar op de been mag houden, besteedt hij 370.000 per jaar en 12000 voor het contingent. Zijn leger be staat uit: 5000 man infanterie, 3000 man cavalerie en 24 kanonnen. Hij kan evenwel op een gegeven oogenblik over eene grootere macht beschikken, wijl hij behalve zijn leger nog een politie-macht op de been houdt van 6000 man, daarbij ruim voorzien is van wapens en munitie, en bovendien gemakkelijker dan de Scindidh rekruten voor zijn leger kan aanwerven. Te Indore bevindt zich een door stoom gedreven kanon gieterij. Hoe men ook over de waarde van HolkaBs leger moge oordeelen, zeker is het dat zijn leger een tegenwicht vereischt van niet minder dan 4500 man Britsch- Indische troepen in Mhowwaar 1 Europeesch en 1 Inlandsch cavalerie regiment, 3 batterijen artillerie, bijna 2 Europeesche regimenten infanterie en meer dan 2 Inlandsche regimenten voortdurend garnizoen moeten houden. Bovendien zijn nog 1000 man Engelsche en Inlandsche troepen gelegerd in plaatsen in de nabijheid van de bezittingen van den HolJcar. In 't geheel worden dus 10000 man en 5 of 6 batterijen van het toch al niet sterke Britsch-Indische leger permanent gebezigd om de legers van de beide Maliratta- vorsten, Scindiah en Holkar te neutraliseeren. Hierbij dienen dan nog gevoegd te worden de Bhopal- en Malwa Bheel- bataljons (te zamen 1500 man) te Sehore en Sirdarpur in garnizoen, welke mede behulpzaam moeten zijn tot het bewaren van den vrede en het in bedwang houden van de legers der overige vorsten in Centraal-Indië. Het lijdt geen twijfel of in oogenblikken van werkelijk gevaar zullen de

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 407