402 garnizoenen te Mor ar en Mhotc versterkt dienen te worden. De 3C van de Mharatta-staten is Baroda met eene bevolking van on geveer 2j- millioen zielen, die gezamenlijk 13 millioen rupee's opbrengen, d. i. 12 shillings per hoofd of meer dan tweemaal van hetgeen een En- gelsch onderdaan betaalt. Het grootste deel dezer inkomsten wordt verspild aan het onderhoud van een weinig beteekenend leger van 516 man cavalerie3000 man infanterie en 44 stukken geschut, en van een ongeregelde troepenmacht ter sterkte van 5000 man cavalerie en 7000 man infanterie. In hoofdzaak dient het leger van den Gaekwar om onwil lige stammen als de Nima's en anderen, te dwingen tot het betalen van belastingen. Vatten wij thans samen wat in het voorgaande betreffende de Mahratta- staten gezegd is, dan blijkt dat deze staten, met eene bevolking van 6,250.000 zielen en een som van 3,300.000 aan staatsinkomsten, staande legers hebben tot een totaal van 59.600 man en 116 stukken geschut, en dat deze legermacht zoo noodig nog aanmerkelijk kan worden uitge breid met een groot aantal geoefende manschappen. De Mahomedaansche Staten van Voor-lndië zijn 22 in getal; uit een politiek oogpunt zijn alleen Hyderabad, Bhopal en Bahawalpur van belang. Hyderabad is de grootste en meest bevolkte Inlandsche staat van Voor-lndië. Het heeft een oppervlakte van 98000 vierk. Eng. mijlen en eene bevolking van 11 millioen zielen. Volgens de laagste schatting bedragen de inkomsten van het rijk vier miljoen pond sterling, de onder danen van den Nizam of vorst' van Hyderabad zijn dus per hoofd vrij wat zwaarder belast dan de Britsche onderdanen. De Nisam heeft een leger op de been van 8000 man cavalerie, 36000 man infanterie en 725 stukken geschut, hiervan zijn 6000 man Arabieren. Bovendien heb ben de vorst en de adel, in hun dienst niet minder dan 10000 andere huurlingen, hetzij als soldaten, hetzij als persoonlijke volgelingen, waar onder Afghanen; inwoners van Beludchistan en Arabieren. Ongetwijfeld kan de Nizarn op eenig oogenblik, waarin hij alles op het spel wil zetten, 100.000 man op de been brengen, waarvan dan een belangrijk aantal behoort tot het oorlogzuchtige en fanatieke Mahomedaansche ras. Dit groote leger wordt bewaakt en, naar men veronderstelt, in bedwang gehouden, door het zoogenaamde Hyderabad-contingent, sterk 8000 man, een weinig beteekenend leger dat het kantonnement van Secnnderabad en acht andere plaatsen in Hyderabad hezet houdt. In werkelijkheid is het Hyderabad-contingent, hoewel daarbij Engelsche officieren zijn inge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 408