436 tiging der hoeta's over te gaan, doch daarbij vrouwen en kinderen zooveel mogelijk te sparen. Bij onderstaande dispositie bepaalde kapitein Genet dat deze den volgenden dag 29 Juli zou plaats hebben. „le. De reveille wordt niet geblazen, doch de troepen worden ten „4 ure gewekt, gebruiken brood met koffie en treden vervolgens in „stilte aan ten W. van hoeta Pananggara. In de hoeta's blijft de wacht achter met de koks die het eten bereiden en omtrent het „uur der verstrekking nadere bevelen zullen ontvangen. „Het kader neemt de kapmessen mede, de manschappen die van „Siboga kapmessen bij zich hebben, leveren die den 2Sen Juli ten 5 „uren n. m. in aan den luitenant-kwartiermeester Yan der Linden. „2e. Ten 4| uur marcheert de colonne af in de volgende formatie: „le compagnie. „le peloton 3e compagnie. „artillerie. „2e peloton 3° compagnie. „De artillerie neemt 28 granaten en 4 lichtkogels mede. Bij „elke compagnie 4 tandoe's met 8 dwangarbeiders en 2 kistjes reserve „munitie. Bij de artillerie wordt een kist jenever medegevoerd. „Alle dwangarbeiders die de colonne niet volgen, worden in Sime- „narigking vereenigd, in ploegen verdeeld en voorzien van kapmessen „en obors. De luitenant-kwartiermeester Yan der Linden houdt het „toezicht over hen en zendt hen op schriftelijke aanvrage naar de „overzijde der Maré Maré om de veroverde hoeta's te vernielen. „3e. De colonne marcheert ten Z, van Alam en Tjalaosan en ten „N. van Datok en trekt over de Maré Maré, nabij de hoeta Poltok. „De artillerie, met het 2° peloton der 3° compagnie tot dekking, blijft „ten K van hoeta Datok en opent onmiddellijk het vuur op Ronga „bosi en daarna op Tiang en Angoris. De colonne zal, na de Aik „Maré Maré te zijn overgetrokken, verdere bevelen ontvangen. Als „vaste regel geldt dat infanterie die niet marcheert, geknield blijft. „4e. Zoodra Ronga bosi en Anggoris zijn genomen, neemt de artillerie „met hare dekking positie op den heuvel ten Z. van Ronga bosi om „Tiang en Saon Angin te bewerpen. Zijn ook die hoeta's in onze „macht, dan trekt zij over de Maré Maré en ontvangt nadere bevelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 442