439 litair Weduwen- en Weezenfonds, voorkomende in den tienden jaar gang van dit tijdschrift, bewijzen gaf op het gebied van verzekerings kassen en assurantiën goed op de hoogte te zijn. De Commissie dan, die in Nederland aan het werk toog, om uit te werken, in welke richting het Militaire Weduwen-en Weezenfonds daar te lande zoude te volmaken zijn, hield zich bezig met de na volgende hoofdpunten 1°. naar welke bestaande tafels de gelden bij het deelgenoot wor den, aan de Weduwen- en Weezenkas moeten worden betaald, of wèl, of de stand van officier het sterftegetal dat in oorlogstijd kan ontstaan, in aanmerking genomen het ontwerpen van bijzon dere tafels noodzakelijk en mogelijk maakt; 2°. welk bedrag jaarlijks door den officier moet worden gestort, om bij zijn eventueel overlijden door zijne weduwe of kinderen een door liern zelf te bepalen pensioen te doen genieten, voor het geval het aannemen van zoodanig beginsel wenschelijk voorkomt; 3°. of het mogelijk en wenschelijk is de contributiën, die thans door de ongehuwde officieren worden betaald, als ook de 2°/0 kor ting, die bij de korpsen op het bedrag der leverantiën geheven wordt, geheel of gedeeltelijk te doen vervallen; 4°. welke maatregelen er genomen zullen moeten worden om, niettegenstaande de verminderde inkomsten, welke c. q. van de uit voering van punt 3 het gevolg zullen kunnen zijn toch de pensioenen der weduwen in voldoende mate te verhoogen 5°. of het wenschelijk wordt geacht, uit deze kas, ook voor onge- huwden, bij overlijden begrafeniskosten toe te kennen 6°. of het deelgenootschap verplichtend moet blijven; 7°. in hoever het billijk en met de belangen der kas overeen te brengen is, dat eervol ontslagen officieren deelgenoot blijven en zoo niet, of hun de inleggelden geheel of gedeeltelijk moeten worden gerestitueerd 8°. in hoever het mogelijk en wenschelijk is, om, zonder de instel ling te veel uitbreiding te geven, de kas ook tot andere doeleinden dienstbaar te maken, bijv. tot het opleggen van spaargelden van kinderen van officieren om op een bepaalden leeftijd te worden uit gekeerd het verleenen van voorschotten aan officieren tegen matigen

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 445