443 Wij eindigen voorts onze beschouwingen omtrent het hiervoren ver melde punt 3°. met de mededeeling, dat de in het jaar 1S42 tot stijving dei- kas in het leven geroepen bepaling, om op de bedragen van alle rekeningen of declaratiën van fabrikanten, kooplieden en werkbazen, die eenigerhande goederen aan de administratie van eenig korps zouden hebben geleverd, eene korting van 2°/0 te bewerkstelligen, eenigen tijd geleden, naar aanleiding van den zeer gunstigen toestand der kas, is ingetrokken. (1) Bij de beantwoording der 4de vraag, komt de Nederlaudsche Com missie op eens voor den dag met de nieuwe grondslagenwaarop zij gaarne de Weduwenkas zoude weuschen gevestigd te zien. Die grondslagen zijn: 1°. de weduwenkas voor de officieren van de Landmacht wordt aangemerkt als eene door de Regeering gewaarborgde levensverze keringsmaatschappij 2°. de gehuwde officieren van het leger, hetzij in activiteit of op non-activiteit, moeten de gepensionneerde officieren, die een hu welijk aangaan, kunnen aan de kas deelnemen 3°. het deelgenootschap houdt op, behalve bij overlijden der vrouw, wanneer de officier al of niet eervol uit den militairen dienst wordt ontslagen, en ook bij ontbinding des huwelijks door echtscheiding; 4°. voor de verplichte deelname, wordt door de Regeering een mi nimum weduwen pensioen vastgesteldde deelgenooten kunnen echter, boven dat minimum, op willekeurige tijdstippen, een bedrag naar keuze en tegen betaling volgens het tarief verzekeren 5°. bij overlijden van den deelgenoot treedt de weduwe in het genot van het haar verleende pensioen, althans wanneer dat overlijden geen gevolg is van zelfmoord, of wel van sneuvelen of andere oorza ken, ten gevolge waarvan zij in het genot treedt van Rijkspensioen, en 6°. het genot van pensioen kan alleen met den dood der weduwe ophouden; door hertrouwen wordt het zelfs niet geschorst. Heeft dat hertrouwen met een officier plaats, dan is hij niet verplicht voor (1) Op deze bepaling' mochten als uitzondering worden beschouwd de leveranciers van brood en four ages, benevens de werkbazen bij de korpsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 449