448 4. Sterftetafel van officieren (na het jaar 1840); 5. Sterftegetal van officiersvrouwen (na het jaar 1815); 6. Vergelijkend overzicht der jaarlijksche sterfte op 100.000 offi cieren en evenzooveel officiersvrouwen 7. Contante waarde eener vrouwelijke lijfrente van f 100; 8. Tarief, aanwijzende de koopsommen in eens voor een weduwen- pensioen van f 100, voor het geval dat de man ouder is dan de vrouw 9. Als voren, als de vrouw ouder is dan de man; 10. Tarief aanduidende de jaarlijksche bijdragen voor een wedu- wenpensioen van f 100, voor het geval dat de man ouder is dan de vrouw; 11. Als voren als de vrouw ouder is dan de man; 12. htaat, aanwijzende de aan de kas verschuldigde inleggelden, die niet aangezuiverd konden worden en mitsdien voor de instelling zijn verloren gegaan 13. Balans N°. 1 op de baten en lasten der kas, dienende tot aan wijzing van den stand der rekening op 1 Januari 1880, met bijlagen gemerkt A tot en met M. 14. Balans N 2 als voren berekend naar de vastgestelde grondslagen. Bedoeld Rapport, dat een uitvloeisel was van een door den mi nister van oorlog Den Beer Poortugael aan eene Commissie van 5 officieren gedane opdracht, werd spoedig daarop door een „Nader Rapport gevolgd, naar aanleiding van eenige vraagpunten die de minister van oorlog Reuther alsnog aan de Commissie vermeende te moeten stellen. Deze niet van belang ontbloote vragen behelsden 1°. of het geen overweging verdiende, de bestaande Weduwen- en Weezenkas op te heffen. 2e. of de gehuwde officieren niet zouden kunnen worden vrijgelaten in de keuze, om al of niet tot het deelgenootschap aan de kas toe te treden. 3'. of, voor het geval het verplichte deelgenootschap noodzakelijk werd geacht, het doen van bijdragen aan de kas ook van de onge huwde officieren zou kunnen worden gevorderd en zulks met het oog- op de solidariteit, die tusschen de officieren bestaat;

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 454