455 c. in Frankrijk, dat de weduwe in het genot van haar pensioen blijft gehandhaafd. Verzorging van weezen van militairen heeft mede nagenoeg in alle landen plaats. Terwijl in vele landen de verzorging ophoudt bij jongens op hun 18® of 20e jaar, bij meisjes wat later, is in Engeland en Zwitserland bepaald, dat de kinderen het pensioen zullen blijven genieten, zoo zij op den gestelden leeftijd physiek ongeschikt geacht worden in hun onderhoud te voorzien. Naast de weduwen- en weezenpensioenen ontmoet men in sommige landen nog bepalingendie voorzien in de onkosten der laatste ziekte en der begrafenis. Zoo ontvangt in Duitschland de familie van den overleden militair zoo deze gepensionneerd was, het pensioensbedrag over ééne maand in Oostenrijk voor drie maanden; in Rusland ontvangt de familie van ieder gestorven officier een halfjaar traktement, zoo de overledene nog geen 10 dienstjaren telde, en anders een vol jaar traktement, terwijl in Engeland aan de weduwe, zoo haar echtgenoot gesneuveld of binnen 6 maanden aan bekomen wonden overleden is, mede een vol jaar traktement wordt toegelegd. In Frankrijk, België, Nederland, Italië en Spanje wordt de minste rekening gehouden met het aantal kinderen, dat de weduwe ten haren laste heeftin andere landen is men daaromtrent vrijgevigerzoo wordt in Zwitserland b. v. het maximum weduwenpensioen van 350 francs op 650 gebracht, als er één of meer kinderen zijn en verkrijgt de officiers weduwe in Duitschland voor ieder kind een pensioens- verhooging van 190 francs. Overlijdt ook de moeder, dan wordt aan iedere wees toegelegd in Duitschland 290 francs, in Denemarken een door den K oning te betalen som niet kleiner dan 30 en niet grooter dan 140 francs. Eene officiersweduwe in Frankrijk wier echtgenoot „est décédé dans des circonstances ordinaires, en retraite ou en posses sion de droits a la retraite,verkrijgt, mits zij minstens twee jaar te voren gehuwd is a. zoo wijlen haar echtgenoot brigade-generaal was, 3500 frcs. b. kolonel 2000 c. kapitein 1100

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 461