AFRICHTINGSTRENS. Tot op heden wordt voor de africhting van remonte paarden gebruik gemaakt van een dubbel trensgebit, bestaande uit een water en een stangtrens. Omdat het gebruik van een dusdanig samengesteld dubbel trensgebit oogen schijn lijk goed voldeed, is er tot nu toe nog nooit een voorstel tot verbetering gedaan, hoewel de meeste cavalerie officieren voor het dresseeren van hunne paarden, reeds lang met succes gebruik maken van een dresseer-trens, zooals beneden zal omschreven worden. Ook bij het Hollandsche leger wordt gebruik gemaakt van eene, bepaald voor de africhting van jonge paarden vervaardigde, africhtings- trens [dik trensgebit], bestaande uit een dik trensgebit en twee trensringen [zonder knevels] waaraan de hakstukken en de teugels bevestigd worden. Aan elk depot-eskadron zijn een vijftigtal van die africhtingstrensen in gebruik gegeven. De officieren echter maken zoo noodig ook gebruik van de africhtingstrens hieronder omschreven. Daar wij te Salatiga al heel spoedig in het bezit zullen zijn van eene overdekte manege, zullen aan de africhting hoogere eischen worden gesteld, dan tot nu toe het geval is. Op iederen cavalerie officier rust de verplichting, om zooveel 't in zijn vermogen is, mede te werken dat doel te bereiken. Door een onzer werd reeds in den vijftienden jaargang N°. 7 van het Indisch Militair Tijdschrift, in zijn opstel over „Eene manege voor het regiment cavalerie" uitvoerig de voordeelen aangetoond, verbonden aan het bestaan eener overdekte manege, hoofdzakelijk voor de africhting van jonge paarden. In nauw verband met de goede africhting staan de tuigen en toestellen, waarvan bij de africhting wordt gebruik gemaakt, d i. men moet bij de africhting gebruik maken van goede, uitmuntende tuigen en toestellen, wil men hebben dat de africhting goede vruchten drage.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 484