492 Het blijft nu echter de vraag, of deze beschuit in dit vochtige Indische klimaat goed blijft? Maar Holland is ook vochtig en daar blijft zij lang goed. Men zou het dus kunnen probeeren. Indien zulk een paardenvoedsel hier werkelijk nuttig kan zijn, en dit staat bij mij vastdan is zeker een nauwkeurig onderzoek op dit punt, zeer wenschelijk. Het is ook de vraag, hoelang het wel goed zou moeten blijven om op slagen te kunnen rekenen? Indien men, zooals de Commissie van het 3C Regiment Huzaren in Nederland voorstelde, het als voedingsmiddel in vredestijd in het gewone ration ter gedeeltelijke vervanging van gaba opneemt, hetgeen natuurlijk goed zal zijn om de paarden daaraan steeds gewend te houdendan zal men den oudsten voorraad steeds kunnen doen consumeeren en de nieuwste als reserve in de magazijnen kunnen hebben, b. v. voor drie maanden; vooral daar die voorraad telkens uit Holland kan worden aangevuld. Indien nu de beschuiten worden verzonden in kisten met blik be slagen, dan zeker zullen ze wel minstens een jaar goed blijven langer zal toch niet noodig zijn. M. Logeman. Kapitein-kwartiermeester NASCHRIFT. Eenige dagen geleden vond ik in het Militair Blad eene mede- deeling van een Militair Paardenarts van het Nederlandsche leger, die vertelt o. a. op de laatste tentoonstelling te Amsterdam gezien te hebben, in goeden staatPaardenbeschuit van den heer Donker te Haarlem „dezelfde die hij in 1873 had helpen maken" en die dus nog al een geruimen tijd was goed gebleven. Commentaar is hier m. i. overbodig. M. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 498