VARIA. -^083®^- M enagerekeningen In enkele garnizoensplaatsen in Nederlandsch-Indië heeft men de ge woonte, de wijze van inschrijving van de modellen menagerekening in den Inwendigen dienst als een voorschrift te beschouwenhoe de namen dei- verschillende ingrediënten geschreven dienen te worden. Had de vervaardiger van het Reglement zulks kunnen voorzien, zoo was waarschijnlijk meer zorg besteed aan die namen, welke nu meest allen foutief geschreven zijn. Het als voorschrift te beschouwenwat in het reglement op den Inwen digen dienst slechts als een voorbeeld wordt aangegevengeeft aanleiding tot eenige curiositeiten. Zoo moet men b. v. in de menagerekening van eene Europeesche compagnie schrijven klapper en garnalen''', in die van eene Inlandsche compagnie daarentegen „klappers en hoedang In die van eene Inlandsche compagnie moet men den eersten dag schrijven asam dj., katj., aardapp., hoed."de andere dagen evenwel asam djawa, katjang, aardappelenhoedang." Zoude er geene bepaling in het leven geroepen kunnen wordenwelke hieraan een einde maakt, waardoor tevens de nu ellenlange nota's van aanmerkingen eenvoudiger worden. X. De krijgsmacht van cle Indische vorsten in Voor-Indië. (Vervolg). Behalve de grensstaat Cashmere en het gebied van de drie Mahratta- vorsten heeft men in Voor-Indië nog 93 Hindoe-Staten. Gevoegelijk kunnen deze in de volgende groepen verdeeld worden: 1 Mysore, 2 de Rajpootana-St&ten, 3 de Staten, rechtstreeks ondergeschikt aan de drie Presidentschappen, I de SïM-districten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 517