519 - chement is uitgerust, bestaat uit 3 ballons, vervaardigd aan de genie-school te Chatham. Het gas, dat voor het vullen der ballons gebruikt moet worden, wordt in saamgedrukten toestand in ijzeren cylinders overgevoerd deze cylinders zijn 3,66 M. lang, hebben eene middellijn van 0,305 M. en wegen geyuld elk 507,97 KG. Zij worden in reserve gehouden op de operatiebasis, waar bovendien een gasfabriek zal opgericht worden daartoe voert de afdeeling alle noodige gereedschappen, met inbegrip van een kleine gashouder, mede. Om het gas met de colonnes te kunnen medevoeren, beschikt men over een honderdtal lichte cylinders, 2,745 M. lang en 3,397 M3 gecom primeerd gas bevattende. Men heeft berekend, dat men aan materieel voor een gewicht van 1015,94 KG. moet medevoeren, om eene opstijging mogelijk te maken; 1171/2 d. M3 gas is voldoende om een man tot 1000 yards (914 M.) te doen stijgen. Men is trouwens van plan om gevulde ballons-captifs met het leger mede te voeren. Het schuitje wordt in telegraphische gemeenschap gebracht met den grond. (R. M. de l'Etr.) Engeland. Verscheidene groote bouw-firma's hebben spoedorders gekregen van het Ministerie v. Oorlog om een aantal draagbare blok huizen te maken, van 16 vt. op 11 vt. (4.88 M. op 3.355 M.), twee verdiepingen hoog, voorzien met schietgaten en ingericht voor eene bezetting van 30 man. Deze gebouwtjes bieden, door hunne solide eiken beschotten, bescherming aan tegen geweervuur. Dit nieuw model- schil derhuizen is bestemd om de lijn- opzichters en de werkers op den aan te leggen spoorweg Soeakim-Berber tot dekking te dienen. Ook worden voor het leger in Egypte een groot aantal hospitaal-barakken, 66 vt. op 20 (20,13 M. op 6,1 M.), voorzien van verandah's enz. aangemaakt. (A. en N. Gazette.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 525