526 Hospitaalpersoneel. 2 eur. ziekenoppassers en 2 ink handlangers. De totale sterkte bedroeg alzoo 6 officieren en 145 minderen, benevens de noodige dwangarbeiders tot vervoer van munitie en tandoe's. Aldus samengesteld kwam de colonne eenige minuten vóór 5 u. v. m, ten N. W. van hoeta Datok. Daar de bevolking dezer koeta daags te voren het pad tusschen de kampong en den omtrek met randjoe's beplant had, kon op hare onzijdigheid niet meer volkomen gerekend worden, zoodat kapitein Genet het raadzaam oordeelde de geheele 3e compagnie voor artilleriedekking te bestemmen (zie dispositie). De 1° compagnie (europeanen) trok, door kapitein Haver Droeze geleid, ten noorden van hoeta Datok door de sawah en de Aik Maré Maré en nam op den rechter oever dier rivier Oostwaarts van Ronga bosi eene gedekte stelling in. Gedurende haren opmarsch was de artillerie Z. O. van Tjalaosan in batterij gekomen (115 stelling) en had om 5 ure het vuur op Ronga bosi geopend. Daar het terrein aan gene zijde der rivier aanmerkelijk hoogm is dan aan deze zijde, kon de artillerie de aanvalscolonne gedu rende hare voorwaartsche beweging waarnemen en derhalve haar vuur zonder nadeel voor onze eigene troepen afgeven. Uit 2 mortieren werden 7 worpen op 800 passen gedaande 3e mortier was voorzien van eene lading No. 2 voor den afstand van 900 pas en stond gericht op de strook tusschen Ronga bosi en Anggoris, om den uit eerstgenoemde hoeta vluchtenden vijand afbreuk te kunnen doen. Van de 7 granaten op Ronga bosi geworpen, sprong 1 granaat niet, 3 vielen binnen de hoeta, de overigen voor of ter zijde daarvan. Daar hoeta Datok zich werkelijk onzijdig hield, werd de artillerie dekking weder tot 1 peloton teruggebracht, en rukte kapt. Genet met het 1° peloton der 3e compagnie onder luitenant Nix over de Aik Maré Maré, om als reserve voor de le compagnie op te treden. Deze was „en tirailleur" opgelost en had, sectie'sgewijze vooruit- Het aantal wordt niet opgegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 532