527 gaande en salvo's afgevende, zooveel terrein gewonnen, dat zij Konga bosi tot op 200 pas genaderd was. Het vijandelijk vuur had weinig te beduiden. Op bovengenoemden afstand gekomen, drong, nadat het artillerievuur gestaakt was, het le peloton der le compagnie onder luitenant Rojer, door kapitein Haver Droeze geleid, de hoeta binnen. De vijand wachtte den stoot niet af, doch nam bijtijds in westelijke richting de vlucht, waardoor hij onder het vuur kwam van het 2e peleton der le compagnie onder luitenant Schafer, dat, langs de noorderface der hoeta gaande, gelegenheid had hem nog eenige salvo's na te zenden. Binnen de hoeta werden twee gewapende Batakkers, waaronder het kamponghoofd, afgemaakt. Nadat de hoeta door eene ploeg dwangarbeiders in brand gesto ken was, werd zij door 1 onderofficier en 4 fuseliers bewaakt. Terwijl de vijand in westelijke richting vluchtte, deed de artil lerie uit de 3e mortier 3 worpen op 900 pas op hem, waarvan slechts één granaat sprong, en openden de beide andere mortieren het vuur op Anggoris, op welke hoeta 9 worpen op 800 passen wer den gedaan, waarvan 2 granaten niet sprongen, 3 binnen en de overigen vóór of achter de hoeta vielen. Zoodra de taktische orde hersteld was, rukte de 1® compagnie, gebruik makende van de dekking die het terrein aanbood, in denzelf den aanvalsvorm tegen Anggoris op, en nam ook deze hoeta zonder verlies en noemenswaardigen tegenstand. Twee gewapende Batakkers werden daarbinnen met de bajonet afgemaakt, en de vluchtenden een paar salvo's nagezonden, waardoor eenige werden gewond en het kamponghoofd doodelijk getroffen in onze handen viel. Na de ver meestering van Anggoris, nam de artillerie de IIe haar aangewezen stelling in op den heuvel ten zuiden van Ronga bosi, ten einde Tiang en Saon Angin te bewerpen. Steeds op dezelfde wijze avanceerende, werd nu ook door de in fanterie naar deze hoeta's opgerukt, welke, zooals later bleek, door een bedekten gemeenschapsweg verbonden waren. Tiang werd zonder veel moeite door het peloton Schafer genomen, welk peloton daarop westwaarts van deze hoeta eene gedekte stelling innam, om salvo's op Saon Angin te lossen, dat krachtiger wêerstand bood. Zoodra,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 533