531 beiders eene woning in brand gestoken, en daar alle pogingen tot blussching mislukten, was de geheele kampong weldra eene prooi der vlammen. De beide kleine hoeta's tusschen Simenangking en Saon Angin vielen onverdedigd in onze handen. Gedurende het gevecht om Saon Angin, doch vóór dat luitenant Spandaw met 20 man was opgeroepen om daaraan deel te nemen, hadden de lieden van Oempoe Tinggi een aanval op Simenangking gewaagd. Wellicht in de meening verkeereude, dat deze hoeta door onze troepen verlaten was, had de vijand op de westelijke face der hoeta een hevig vuur gericht uit eene stelling, ongeveer 300 passen daarvan verwijderd. Luitenant Spandaw had daarop zijne manschappen voor die face post doen vatten, hen in liggende houding twee salvo's doen afgeven en daarna sprongsgewijze doen avanceeren. De vijand, steeds door ons achtervolgd, was daarop langs een ingezonken voetpad tot aan de heuvels, ten N. W. van hoeta Timbang gelegen, teruggetrokken. Nadat den troep in Saon Angin eenige rust was gegeven, werd ten 1 u. n. in. de Aik Maré Haré overgetrokken, om de hoeta's van Oempoe Tinggi te tuchtigen. Luitenant Nix bleef met de sectie der 3° compagnie, welke Tiang bezet had, in Saon Angin achter. Terwijl de le compagnie onder commando van luitenant Rojer den heuvel ten Westen van hoeta Timbang bezette, en van daar op de Westwaarts gelegen hoeta salvo's gaf, rukten de 3 overige sectiën der 3C compagnie onder bevel van luitenant Schilfer, tegen deze hoeta op. Gedurende haren opmarsch, waarbij zooveel mogelijk partij werd getrokken van de dekkingen die het terrein aanbood, ontvingen deze sectiën flankvuur uit Haudaug en den zuidelijk daarvan gelegen •heuvel. De mortieren kwamen daarop ten Westen van Timbang onder dekking van het detachement Spandaw in batterij om dit vuur te beantwoorden, doch een zware regen welke sedert 1 u. n. m. begonnen was, was oorzaak dat de granaten niet sprongen. Het gelukte echter de eerste hoeta van Oempoe Tinggi zonder verlies te nemen en te verbrandende vijand had haar reeds bij de

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 537