532 nadering der troepen ontruimd. De artillerie nam nu nabij deze hoeta positie om den aanval op de nog meer Westelijk liggende kampong voor te bereiden, doch de hevige regen maakte dit onmoge lijk en doofde de zundertjes. Ten einde de Noordelijke hoeta's Handang en Tinggi, waaruit nog steeds flankvuur werd ontvangen, in bedwang te houden, kreeg luitenant Rojer last met een peloton zijner compagnie den heuvel ten Westen van Timbang bezet te hou denhet andere peloton zijner compagnie moest onder commando van luit. Spandaw den aanval der 3 sectiën van luit. Schafer mede maken. Het commando over de dekking der artillerie (detachement Simenangking) ging dientengevolge op den sergeant-majoor der le com pagnie over. De luitenants Schafer en Spandaw hadden in last de tweede hoeta van Oempoe Tinggi van twee zijden Oost- en Zuidzijde tegelijk aan te vallen. Op een teeken van kapitein Genet begaven hunne troe pen zich vooruit. De nadering werd bemoeilijkt door vele randjoe's en eenige ondiepe wolfskuilen, doch gemakkelijk gemaakt door een aantal hoopen paddistroo, welke eene uitmuntende dekking opleverden. De vijand hield aanvankelijk stand, en ontving de stormcolonue met geweervuurdoch vluchtte toen zij de borstwering naderde. Ook de nog meer Westelijk gelegen hoeta werd op hetzelfde oogenblik door hem verlaten. Uit de Noordelijk gelegen hoeta's hield het vuur nog eenigen tijd aan, doch ten 4 u. n. m. werden van alle zijden witte vlaggen uit gestoken, ten teeken dat men onderhandelen wilde. De tuchtiging werd daarop gestaakt. Aan luitenant Rojer werd nu opgedragen de laatst genomen hoeta met eene sectie europeanen en eene sectie inlanders bezet te houden. De overige troepen keerden naar Simenangking terug. De terugmarsch werd gedekt door luitenant Spandawdie het commando over zijn detachement weder aanvaard, en daarmede op den heuvel westelijk van Timbang stelling genomen had. Ten 5 u. n. m. was ook dit detachement in Simenangking terug. Onze verliezen bedroegen op dezen dag 2 gesneuvelden en 13 gewonden, allen mindere militairendaarenboven werd 1 dwangarbei der gewond.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 538