534 „van een moerassig sawahveld. De poort is in de westerface. Over de buitenste gracht voert een loopplankdie 's nachts wordt inge trokken. Er zijn randjoe's maar geene wolfskuilen." Uit deze mededeelingen bleek dat, indien de Batakkers zich in de hoeta van Datoe Hari verdedigden, deze niet zonder belangrijke verliezen genomen kon worden. Men mocht echter verwachten, dat de indruk door het gevecht op 29 Juli te weeg gebracht, de verdediging zou verlammente meer daar de radja's reeds gevlucht waren. De onderstaande dispositie werd nu vastgesteld en deze, zoowel als alles wat omtrent de hoeta Datoe Hari bekend was, aan de offi cieren medegedeeld. lc. De reveille wordt niet geblazen, doch de troepen worden „ten 4.30 u. gewekt, gebruiken brood met koffie en treden in stilte „aan ten westen van Simenangking. In de hoeta's blijft de wacht „achter met de koks. In hoeta Saon Angin laat luitenant Nix een „onderofficier met 4 man achter, en sluit zich met de overige man schappen aan bij de colonne, wanneer deze Saon Angin nadert. Het „kader neemt de kapmessen mede. 2C. De artillerie voert 60 granaten mede. Aan elk peloton infan terie worden vóór den afmarsch 1000 patronen reserve munitie „medegegeven. 3e. Dr. Brüninghausen wordt verzocht de colonne te vergezellen, „en zich gedurende het gevecht op te houden in een der hoeta's van „Oempoe Djoeara. Elk peloton infanterie wordt gevolgd door 2 tan- doe's; 4 man hospitaalpersoneel volgen de colonne. 4e. De formatie der colonne en de afmarsch als op 29 Juli jb 5e. Luitenant-kwartiermeester Van der Linden zorgt, dat de noodige „dwangarbeiders de colonne volgen om stormladders en bundels riet „te vervoeren, en dat een ploeg van 25 dwangarbeiders met kap- „messen de colonne volgt. 6e. Luitenant Spandaw sluit zich met 25 man bij de colonne aan". De sub 5 genoemde bundels riet, 80 in getal, moesten dienen voor den overgang der natte gracht. In gevolge deze dispositie stond de colonne den 2en Augustus des morgens ten 5 ure westwaarts van Simenangking aangetreden. Om 5|- u. v. m. zette zij zich in dezelfde formatie als op den 29en Juli in

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 540