69 West-Australië en Thursday-eilandeene belangrijke strategische positie in de Torres-straat. Het plan tot verdediging van Zuid-Australië kwam op het vol gende neder Een snelstoomend, ongepantserd oorlogsschip van geringen diep gang en bewapend met zwaar geschut, zou aangeschaft worden 0111 de golf van St. Yincent te verdedigen en als eerste verdedigings linie te fungeeren. Twee forten moesten opgericht worden aan de Semaphore, welke door hun convergeerend vuur vijandelijke kruisers moesten beletten om Port Adelaide te bombardeeren. Deze forten zouden sterk bewapend worden en gedeeltelijk bezet, door eene kleine permanente macht van artilleristen, terwijl er eene bezoldigde vrij- willigermacht zoude worden opgericht voor de bediening van eene bezettings-batterij, van eene veldbatterij, het formeeren van een ba taljon infanterie en een eskadron bereden infanterie. Het kader voor het oorlogsschip moest samengesteld worden uit eenige officieren en onderofficieren van de Britsche zeemacht, terwijl de overige bemanning getrokken zou worden uit bezoldigde zee-vrijwilligers. Dit advies werd gegeven in 1877. Het werd door de Koloniale Regeering aangenomen, doch niet uitgevoerdalleen verrees één der ontworpen forten, dat bewapend werd met 10-inch kanons en 64 (Êers. Toen echter de jongste verwikkelingen in Egypte begonnen, werd de publieke opinie weder wakker geschud en het tweede fort met spoed gebouwd, dat in November 1883 bewapend werd met 9-inch (12-ton) kanonnen en 80 ®ers. Ook werd eene staande macht opge richt van dertig artilleristen, tot bezetting der forten en het onder houd der kanonnen en magazijnen. In den laatsten tijd valt er eene merkbare neiging te bespeuren bij de Koloniale Gouvernementen, om de zaken der verdediging beter te behartigen. De landmacht van Zuid-Australië wordt sedert 1877 gecomman deerd door den Engelschen kolonel Downes. Deze is er door zijne geestkracht en zijn organiseerend talent in geslaagd om, met be hulp van bekwame Britsche officieren, de onbedreven recruten, welke hij bij zijne komst vond, in eene goed geoefende en gedisciplineerde macht te hervormen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 75