compagnie, bataljon en brigade (de aanval wordt voortdurend be oefend) en bet maken van loopgraven. Wat de schietoefeningen betreft, volgen alle manschappen den cur sus, welke sedert 1883 in de Engelsche linie-regimenten doorloopen wordt. Bijna alle manschappen worden geoefend in het gevechts- schieten en de beste schutters in de gesloten vuren boven de 800 yards. De wapens bestaan voor de geheele landmacht uit Martini- Henry geweren en karabijnen. Het systeem om de kapiteins verantwoordelijk te stellen voor het schieten van hunne manschappen, is met succes in Zuid-Australië toegepast. De meeste officieren en onderofficieren hebben een spe- cialen cursus gevolgd en kunnen dus hunne manschappen oefenen zonder de hulp van de staf-instructeurs, allen gewezen sergeanten of sergeanten-majoors uit de linie-regimentendie dus al hunne aan dacht aan de recruten kunnen wijden. Het Koloniale Gouvernement geeft jaarlijks 300 voor prijzen bij concoursen; bovendien geeft elke compagnie afzonderlijke prijzen, welke uit de fondsen van haar eigen schietclub bekostigd worden. De manschappen hebben dus drijfveren om zich in het goed schieten te oefenen en de uitkomsten zijn bevredigend, terwijl het gevechtsschieten zelfs bijzonder goed is. De bereden infanterie tracht door stoutheid en ijver hare geringe sterkte (in het geheel slechts 50 man) te compenseeren. De artillerie is in zeer goeden toestandin het geheel zijn er twee batterijen met 200 man bediening. De manschappen van de vesting-artillerie worden geoefend in de behandeling van het zwaar geschut in de forten en zijn zeer bedre ven in het vuren tot op 3500 yards. De veld-batterij wordt voort durend geoefend in het vuren op schijven en figuren in loopgraven en haar 16 ®ers voorlaad hebben eene goede uitwerking. Beide bat terijen (vesting en veld) verschieten jaarlijks tweemaal zooveel pro jectielen als voor de Engelsche troepen bepaald is en mogen ook oefeningen houden in het vuren met de karabijnen. De zwakke zijde van de veld-batterij is, dat zij geeue eigen be spanning heeft; het Koloniale Gouvernement wil er niet toe overgaan om de noodige paarden aan te schaffen, maar huurt draag- en trek paarden voor de oefeningen in het veld en de marscheu.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 77