72 Dat officieren en manschappen van de militie hun tijd en geld veil hebben in het belang van de verdediging, daarvan gaf de ves ting-artillerie een schitterend bewijs, welke boven de 80 verplichte en betaalde nog 19 vrijwillige oefeningen hield, waarbij schier nie mand ontbrak. Behalve de betaalde vrijwilligers bestaan er nog 800 werkelijke vrijwilligers, welke over de geheele kolonie verdeeld zijn in kleine afdeelingen van 20 man of meer. Hunne africhting is slecht, maar zij zijn bijzonder goede schutters. Zij ontvangen geene betaling, maar wel geweren en uitrusting, benevens 100 patronen en verdienen een hoofdgeld, dat bun wordt uitgekeerd als zij aan zekere lichte voorwaarden voldoen. Eéne hiervan is, dat zij alle klassen van het schieten doorloopen moeten; hoeveel liefhebberij zij voor het schieten hebben, bewijst het feit, dat deze vrijwillige schutters voor eigen rekening in één jaar tijds 200,000 patronen kochten voor hunne oefeningen.In tijd van oorlog zijn zij bestemd om als hulptroepen voor de militie op te treden. In vredestijd kunnen zij hun korps verlaten met een verlof voor veertien dagen hierin verschillen zij ook van de militie, welke 3 jaren achter elkaar moet dienen. Indien een man van de militie voor zijne belangen zijne woonplaats moet verlaten, dan krijgt hij eene tijdelijke vergunning om afwezig te blijven, welke eindigt als hij in de stad terugkeert; zoo komt men zijne bijzondere be langen te gemoet, maar hij blijft steeds tot de sterkte van zijn korps behooren en moet op de eerste oproeping zijne vanen weder re- joigneeren. De soldatenstand is zeer populair in Zuid-Australië. Er is een voortdurende toeloop van recruten in de gelederen van de militie, zoodat, ondanks de strenge keuring, het onvermijdelijk verlies altijd ruimschoots kan aangevuld worden. Ongeveer 30 van de manschappen, wier diensttijd verstreken is, verbinden zich voor een tweede termijn van 3 jaren, waarvoor zij 1 premie krijgen. Vele anderen nemen dienst in de reserve, waar zij jaarlijks twaalf oefeningen houden, behalve die in het schieten. Ongeveer 3000 man hebben in de gelederen der militie of der vrijwilligers gediend en zijn meer of minder geoefend in het gebruik der wapens; zij

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 78