73 vormen eene belangrijke ofschoon niet georganiseerde reserve, waarop men zich in tijd van nood veilig kan verlaten. Het opkomend ge slacht wordt op de staatsscholen in de kolonie ook geoefend door hunne onderwijzers die, voor zij aangesteld worden, de compagnie's exercitiën moeten doorloopen hebben. Het physiek van de landmacht is uitstekend. De infanterie wint het van de Engelsche linie-regimenten in grootte, forschen bouw en leeftijd en de artillerie staat minstens gelijk met de Britsche. De gehechtheid van den Australischen kolonist aan het moederland, is bewonderenswaardig. Een enkel voorbeeld. Nauwelijks vier uren nadat te Adelaide het bericht van onze nederlaag te Majuba Hill gekomen was, hadden reeds 300 man van de kleine landmacht zich vrijwillig aangeboden voor den actieven dienst in de Transvaal om „onze kerels tegen de Boeren te helpen." Yier en twintig uren later, hadden de andere koloniën het voorbeeld gevolgd en stonden 2000 Australiërs gereed om het moederland te helpen, voor welk aanbod het Engelsche kabinet beleefd bedankte. Bij de verdedigingsstelsels van het overige van Australasië (dus ook Tasmania, Nieuw-Zeeland en Fidsji) is van het beginsel uitgegaan, dat Engeland waarschijnlijk de zeeën zal blijven beheerschen. Wan neer het moederland met eenige maritieme mogendheid in oorlog kwam, zou de Engelsche zeemacht voldoende zijn, om eene op groote schaal uitgeruste expeditie tegen Australië te verhinderen. Maar 3 a 4 vlugge stoomers en misschien een enkel pantserschip zouden de Engelsche vloot kunnen ontwijken en onverwachts voor eene der koloniale hoofdsteden verschijnen. Wanneer die plaatsen dan niet versterkt waren, dan zoude de vermeestering van de han delsvloot en het eischen eener oorlogsschatting op poene van bom bardement, mogelijk worden. Men neemt aan, dat 1200 man het maximum is, dat door zulk een eskader aan land kan gezet worden. Met inachtneming dezer beginselen, hebben alle Gouvernementen hunne maatregelen voor mogelijken tegenweer genomen. Victoria heeft tot bescherming van het belangrijke, 1 mijl breede kanaal, the Heads, dat hare hoofdplaats Melbourne met den Oceaan verbindt, forten en batterijen opgeworpen, bewapend met 9-10 inch,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 79