74 6-6 inch kanonnen en 13-80 ffi0rs. Buiten de straat, worden de bloeiende steden Portland, Belfast en Warrnambool verdedigd door batterijen van 80- ffiers. Behalve deze verdedigingsmiddelen ter land, vormt Yictoria ook eene zeemacht. Reeds eenige jaren bezit het een torenschip, dragende 4-10 inch (18-ton) kanonnen, en in den laatsten tijd heeft het uit Engeland twee kanonneerbooten en een torpedoboot ontboden van de nieuwste systemen en goed bewapend, ook met mitrailleurs. Bovendien zijn drie schepen van de havenwerken speciaal ingericht om geschut te voeren en heeft het Gouvernement met particuliere reederijen contracten gesloten, om in tijd van oorlog 4 schepen als kruisers uit te rusten. Het scheepsvolk voor al deze schepen be staat uit 122 vaste zeelieden en 304 man van de zee-militie. He landmacht bestaat uit 3000 man van alle wapens; 150 van deze zijn permanente kauonniersde rest is militie. Britsche offi cieren zijn voor de organisatie dezer troepen werkzaam. De hoofdstad van Nieuw-Zuid-Wales, Sydney geheeten, gelegen aan de baai „Port Jackson," wordt verdedigd door verschillende werken, bewapend met 8-10 inch, 4-9 inch kanonnen, 19-80 fficrs. 10-68 ®ers en 7 mortieren. De Botany-baai, ook wel de achter deur van Sydney genoemd, wordt door een fort verdedigd, bewa pend met één-10 inch, 2-9 inch en twee 80 ®ers. Ook heeft deze kolonie zich een geheel systeem van onderzeesche mijnen aan geschaft, tot verdediging van den ingang van Port Jackson, bene vens twee torpedo-booten. De belangrijke stad New-Castle, de haven van de groote Austra lische kolenvelden, wordt verdedigd door eene batterij van 3-9 inch en 4-80 ®ers; alle andere zeesteden zijn geheel open. Deze kolonie bezit verder slechts een oud vlaggeschip van de Engelsche marine. Het staande leger bestaat uit 320 artilleristen met 1800 man militie van alle wapens, georganiseerd op den voet van de Z. Aus tralische troepen. De verdediging van Brisbane, hoofdstad van Queenslandberust op eene batterij en torpedo's. Ook Maryborough en Rockhampton zijn van torpedo's voorzien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 80