75 Yerder bezit deze kolonie twee kanouneerbooten eii een torpedo boot en geen staand leger, alleen militie-vrijwilligers, die echter nog georganiseerd moeten worden. Tasmania legt 'batterijen aan tot bescherming van de hoofdstad Hobarton deze zullen bewapend worden met een 14-tal vuurmonden. Ook Launceston in het N. van het eiland, wordt door eene batterij beschermd en beide steden krijgen torpedo's. Men vindt hier militie troepen, even als in Z. Australië. Nieuw-Zeeland heeft nog geene versterkingen, maar eene vrijwil- ligermacht van 7000 man, die zich herhaaldelijk te meten heeft met de inboorlingen. De schraal bevolkte kolonie West Australië is te arm om iets voor de verdediging van de groote golf, King George's Sound, te doen, ofschoon dit eene belangrijke oorlogshaven zou kunnen zijn. Zij houdt een 600-tal vrijwilligers op de been. Yeel moet er nog gedaan worden. Zoo is onderlinge aaneen sluiting en overleg van de koloniën hoogst gewenscht en het op richten van eene patronenfabriek in het binnenland hoog noodig, opdat de koloniën zich in dit opzicht zeiven kunnen redden. Tot zoover de schrijver. Wij achtten het medegedeelde belangrijk genoeg, om er de aan dacht van de lezers van het I. M. T. op te vestigen. Wanneer men in aanmerking neemt, dat deze koloniën nauwelijks een halve eeuw oud zijn en thans reeds in vele opzichten met Eu ropa en Amerika wedij veren, dan behoort onze aandacht gevestigd te zijn en te blijven op de militaire ontwikkeling onzer naburen, al is het dat deze thans nog geheel in een staat van kindsheid verkeert.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 81