78 den eigenaar of daarop rechthebbende zullen worden teruggegeven, of tot zoodanige andere straf als de krijgsraad in goede Justitie zal vermeenen te behooren, benevens in de kosten en misen der justitie en die van den processe. Overwegende, dat blijkens klacht dd. 9 Juli 1883, opgemaakt door den Europeeschen sergeant J., beklaagde wordt beschuldigd, dat hij op den 8 Juli 1883 s'namiddags ongeveer ten 7 1ji uur, den fuselier Tjijong op den openbaren weg heeft verwond. Overwegende, dat bij het naar aanleiding dier klacht gehouden ge rechtelijk onderzoek, beklaagde heeft verklaarddat hij op een zekeren Zondag in de eerste dagen van de maand Juli 11. om half acht uur s'avonds naar de kali, gelegen rechts van den passer, ging om zich te baden, daar hij op dat oogenblik zich onlekker gevoeldedat, toen hij uit het bad kwam, bemerkte, dat zijn neus begon te bloeden; dat hij, omstreeks acht uur naar huis ko'mende, bemerkte, dat er bloedvlekken op zijn witte pan talon zichtbaar waren; dat hem, nadat hij nauwelijks in de chambrée was, de sergeant E. mededeelde dat de fuselier Tjijong hem (K.) had gerap porteerd, door beklaagde geslagen te zijn geworden, waarop hij [beklaagde] den sergeant heeft geantwoord, Tjijong niet te hebben geslagen; dat hij op de vraag van den sergeant, hoe die bloedvlekken op zijn (beklaagde's) pantalon kwamen, heeft medegedeeld, bij of wel na het baden eene neusbloeding te hebben gekregen; dat hij meer aan neusbloedingen lijdt, hebbende hij in zes jaren tijds, twee neusbloedingen gehad; dat niemand zijner kameraden zou kunnen constateeren, dat hij op dien avond eene neusbloeding heeft gekregen dat toen hij in de chambrée kwam, hij zich terstond naar bed begaf en derhalve niemand heeft kunnen zien, dat zijne neus bloedde; dat bij zijne aankomst in de chambrée de neusbloeding reeds had opgehouden; dat de reden, waarom hij, om half acht de kazerne verlatende, toch om 73/4 uur weder van de kali terug was, hoewel de afstand van de kazerne naar de kali ver isdaarin is gelegen, dat hij hard heeft geloopen, om reden hij, zich onlekker gevoelende en uit zijn neus bloedende, spoedig 'thuis wilde zijn; dat hij bij zijne verklaring blijft vol harden, dat hij op dien avond en op dat uur zich in de kali gebaad heeft. Overwegende, dat de onder eede gehoorde getuige, de Europeesche sergeant R. heeft verklaard, dat hij zich herinnert dat op Zondag den 8 of 9 Juli 11. de Inlandsche sergeant S. hem kwam rapporteeren, dat de hem hier vertoonde fuselier Tjijong gewond op zijne slaaptafel lag en genoemden sergeant S. tevens had medegedeeld, dat de beklaagde hem (Tjijong) had geslagen en verwond; dat beklaagde het feit echter per-

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 84