87 Benoeming s-signalen. Beteekenis. Hoorn. Tirailleurfluit. Teeken. Attentiedan „de vijand." Werda Iiulp wol Het geheel Bataljon Ie Compagnie '2e id. 3e id 4e id Voorhoede of sou tiens. Rechter flankdek king of soutien 51 Linker flankdekking of soutien Achterhoede of re serve Rechter vleugel Linker vleugel Tirailleurs of Pos ten Sg. Geeft acht. Sg. Rapport Sg, Geeft acht, gevolgd door het tegenwoor dige „soutiens in de linie". Sg. Reveille le deel Sg. v/li. bataljon. Sg. Marsch R°. 1 Sg. Gedetacheerden Sg. id. met één stoot. Sg. id. met twee stoo- ten. Sg. id. met drie stoo- ten. Sg. Geeft acht met één stoot. Sg. id. met twee stoo- ten. Sg. Begin van den marsch ,,De jagers van Van Dam." Twee korte stooten jSabel of geweer met beide handen dwars boven het hoofd. Vier lange stooten. Lange triller herhaal- Met sabel of geweer delijk gerepeteerd. boven het hoofd in de rondte zwaaien. Daar waar dit soms tot verwarring aanleiding zoude kunnen geven, worden twee of meer benoemings-signalen bij elkaar gevoegd b. v. b. le compie. rechter soutien; 3e baton. 2e conipie-rechter vleugel enz. Uitvoering s-signalen Beteekenis. Verspreiden Avanceeren Schuins rechts Rechts uit de flank Schuins links Links uit de flank. Retireeren Met rotten rechts Met rotten links Hoorn. g. Verspreiden Sg. Begin van marsch no. 6. Sg. Schuins rechts. Sg. id. twee maal snel geblazen. Sg. Schuins links. id. twee maal snel geblazen. Sg. Retireeren. Sg. Met rotten en één stoot. Sg. id. met twee stooten. Tirailleurfluit. Drie korte stooten I Twee korte stoo ten (attentie) en Twee korte stoo ten (attentie) en Teeken. Sabel of geweer voor- ivaarts uitgestrekt. Sabel of geweer met gestrekten arm in de gewilde richting houden. Sabel of geweer in het midden omvatten en naar de gewilde richting wijzen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 93