88 Beteekenis. Hoorn. Tirailleur fluit. Teeken. Halt. Sg. Halt Een korte stoot. Vuren Snelvuur Vurende sprongsge wijs (avanceeren of retireeren) Ophouden met vuren Langzaam aan Versnelde pas Looppas Stormpas Sg. Vuren Sg. id. tweemaalsnel geblazen Sg. Watermarsch; met één stoot wordt de rechter, met tweede linker halve linie aangeduid. Sg. Ophouden met vu ren. Sg. Begin der kerkpa- rade. Sg. Versnelde pas.... Sg. Looppas Sg. Stormpas Twee lange stooten. Een zeer lang gerekte stoot. Twee korte stooten at tentieen Groepen formeeren of stelling nemen Carré formeeren In de linie of onder steuning. Verzamelen. Inrukken of front vrij. Sg. Groepen formee ren. Sg. Id. twee maal snel geblazen Sg. Soutien in de linie Sg. Verzamelen. Sg. Inrukken. Punt van sabel of bajonet met voor waarts uitgestrekten arm naar den grond brengen. Vele korte stooten. Sabel of geweer met de greep of kolf benedenlangzaam als een slinger langs de rechterzijde be wegen. Twee korte stooten (at tentie) en Twee korte stooten (at tentie) en Triller en Twee korte stooten (at tentie) en Vier korte stooten .Sabel of geweer recht I in de hoogte. ISabel of geweer om- I gekeerd in de hoogte. Scheppender wijze aan wijzen van den be doelden troep. Sabel of geweer met gestrekten arm schuinsrechts neder zetten en dezen daarop doen rusten. Sabel of geweer snel voor het midden van het lichaam heen en weer zwaaien. De nieuwe signalen zijn met een sterretje gemerkt. De zwarte strepen geven de gevallen aan waarbij in de praktijk, nocli van de tirailleurfluitnoch van teekens gebruik gemaakt kan worden, zoodat alsdan commando's en bevelen daarvoor in de plaats dienen te treden. De tusschen haakjes geplaatste teekens behoeven niet gegeven te wor den, indien men van de fluitsignalen gebruik gemaakt heeft. Codotti.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 94