EENE AANBEYELING. In den boezem van het korps officieren in Nederland zijn, nu enkele jaren geleden, twee vereenigingen tot stand gebracht, die ook in Indië niet onopgemerkt mogen worden gelaten. De eene Yer- eeniging van officieren tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijdenaldus luidt haar titel, heeft ten doel, ieder deelnemend officier van het Koninklijk Nederlandsche leger en van het korps Mariniers op weinig kostbare wijze in staat te stellen, om bij over lijden, uitgenomen op het slagveld, of in, of vóór eene belegerde vesting, aan zijne betrekkingen een som te verstrekken, tot bestrij ding der begrafeniskosten als anderszins. De andere Yereeniging tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijden van officiers-eclitgenooten en weduwenheeft ten doel, om tot bestrijding dierzelfde uitgaven, aan de betrekkingen der leden bij hun overlijden, insgelijks eene zekere som te verstrekken. Beide deze vereenigingen oefenen sedert jaren zulk eene weldadige werking uit in officiershuisgezinnen (die, niet met aardsche schatten gezegend, door het overlijden van vader of moeder, plotseling voor de noodzakelijkheid van velerlei uitgaven staan) dat wij niet schro men, de navolging er van, voor Indië sterk aan te bevelen. "VYij zullen tot recht verstand, hieronder een weinig meer van de constitutie dezer vereenigingen vermelden en ter wille der duidelijkheid, onze mededeelingen omtrent het voorkomende in de beide betrekkelijke reglementen afgezonderd van elkander houden, al zijn enkele artikelen van beide reglementen ook volmaakt aan elkander gelijk. Beginnende met het Reglement der eerstvermelde Yereeniging, die der officieren zelveo, vinden wij daarin o. m. het navolgende aaugeteekend „Ieder officier kan tot aan het intreden van zijn 46st0 levensjaar tot het lidmaatschap toetreden. Het toetredend lid betaalt als entrée: beneden de 25 jaarf 1.65 van 2530 jaar2.15

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 389