741 In den namiddag van den 8en dag overviel ons een zandstorm, die de geheele karavaan in verwarring bracht en den weg geheel onken baar maakte. Men verdwaalde en eerst den volgenden dag bereikten wij harder grond en vonden we het kameelpad terug. Nu bereikten we de kleine oase O-Bak, waar 30 putten zijn met brak water. Even vóór O-Bak verrijst een groote granietklomp uit de woes tijn, wiens voet door het zand zoodanig is uitgescheurd, dat hij op een peer gelijkt. Na O-Bak verlaten te hebben, waadden wij nog een uur door het dikke zand en bereikten toen een met kiezelzand bedekte vlakte, die iets minder pijnlijk was voor den reiziger; de vlakte versmalde zich tusschen de bergenwe doortrokken het sombere dal Berud en hadden rechts van ons de hooge berg Jebel Gurrat; dag en nacht doormarcheerende, bereikten we, door dorst verteerd, Ariab. Dit bevat 3 goede putten met zuiver water onder hooge ac-cacia's. Den 5en dag gingen we door het kronkelende nauwe dal van Wadi Yumga, tusschen hooge granietrotsen door, en bereikten 's nachts de put van Roak. Den 6en dag trokken we 16| mijl door de woestijn steeds klimmende tot Kokreb, een groene oase op 2.300 voet hoogte. Over kale heuvels leidde nu een woeste bergpas naar O-Habalé, waar een vlakte begint, die in een nauw dal eindigt, dat omhoog voert naar het hoogste punt van den weg, 2870 voet boven de zee. Grootsch is de dalende bergweg van hier tusschen de rotsen, die allen zonder uitzondering met een koolzwart vernis, waarvan de herkomst nog niet is aangetoond, overtogen zijn; een woeste ont zagwekkende weg, Dante's Inferno waardig. We marcheerden 8 uren door, tot we den 7en dag te O-Oched kwamen, waar we weêr water vonden. Zandvlakten, duinen en rots achtige dalen volgden elkaar nu op, tot de weg, steil omlaag slin gerend, langs de bedding van twee droge bergstroomen Suakim bereikte. Dat is dus een weg van 418 K. M. afgelegd in 8 dagen of ruim 50 K.M. per dag. Door deze zelfde streek zal thans de Engelsche Regeering een

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 128