768 De wetenschap omtrent het in de laatste rubriek van dezen staat vermelde is van veel waarde. Zie daaromtrent uitvoeriger hetgeen wordt aangeteekend in Monitor's Indische militaire belangen, II. De Indische Brigade (1875), ook ten opzichte van de beantwoording dei- vraag ot' het al dan niec van ondergeschikt belang is, dat Engeland in een oorlog met Rusland aan de Afgaansche grenzen kan beschikken over Europeesche strijdkrachten, waarvan het gros in Britsch-Indië geacclimateerd en aan het land geweud is. 2. De Britsch-Indische Infanterie. De in het gouvernement van Bengaien dienende Infanterie is in verschillende deelen verdeeld, naarmate van den landaard der daarbij ingelijfde Iulandsche elementen. Bij deze Infanterie heeft men, evenals bij de Britsche, het regiments-, bataljons- en compagniesverband. a. De Bengaalsche Infanterie (Bengal Infantry). Volgens besluit van den Onderkoning van Britsch-Indië van 1 882, N°. 210, bedraagt het aantal regimenten Bengaalsche Infanterie 40. Sedert de uitgave der Bengal Army List van 1 April 1885, behooren echter het 24e en27e regiment niet meer tot de in Bengalen garnizoen houdende troepen. liet aantal regimenten bedraagt daardoor 38. Som mige dezer dragen bij wijze van onderscheiding een naam bij het regimentsnummer. Bijna elk regiment draagt een afzonderlijk uniform. Het regiment Bengaalsche Infanterie telc 8 compagnieën en heeft de volgende formatie: 1 commandant (kolonel of luitenant-kolonel) 2 vleugel-commandanten, 5 vleugel-officieren, 1 officier van Gezondheid (chirurgijn of chirurgijn-majoor) allen Europeanenbenevens de vol gende Inlanders8 subadars (kapiteins), 8 jemadars (luitenants), 40 havildars (sergeanten), 40 naicks (korporaals), 16 tamboers en 720 soldaten; totaal 832 Inlanders van alle rangen en graden. Hierop valt het ondervolgende aan te teekenen. De vleugel-com mandanten (wing commanders) zijn in den regel hoofdofficieren luitenant kolonel en majoor, soms ook een kapitein. De vleugel-officieren (wing officers) zijn in den regel subalterne officieren: kapitein en luitenant. Soms ook een majoor. Een der jemadars is adjudant van het regiment. Soms kan bij wijze van belooning aan een subadar de hoofdófficiersrang worden verleend, als wanneer hij subadar-majoor wordt genoemd. Op dezelfde wijze kan de regiments-adjudant tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 155