d. De regimenten van het Hyderabad-contingent. 77B s Totaal: 5 regimenten a 841 officieren en minderen 4205 man. 4. Het 5e regiment Goorkha's. Dit regiment, ook genaamd het Hazara Goorkha bataljonmet donkergroen uniform en zwarte uitmonstering, ligt in garnizoen te Abbottabad, Ughi en Harripur en heeft dezelfde formatie en sterkte als de vier hierboven vermelde Goorkha-regimenten, dus eene orga nieke totaalaterkte van 1121 officieren en minderen. De formatie van elk dezer regimenten is1 commandant (kolonel, luitenant-kolonel of majoor), 1 vleugelcommandant (kapitein), 2 vleu gelofficieren (luitenants) en 1 officier van Gezondheid (chirurgijn), allen Europeanen, benevens de navolgende Inlanders8 subadars, 9 jemadars (waaronder 1 regimentsadjudant), 81 onderofficieren en korporaals, 1 tamboer-majoor, 8 tamboers, 1 pijper-majoor, 7 pijpers, 4 hoornblazers en 732 soldaten, alsmede 1 hospitaalbediende (1). Totaal 5 Europeesche officieren en 857 Inlanders van alle rangen en graden. Totaal generaal van elk regiment dat 8 compagnieën telt 862 officieren en minderen. De oudste subadar is subadar major. Uitmon Garnizoensplaats. NAAM. Uniform. stering. Éi 1 donker groen. rood. Dhera Ismail Khan. 2 donker bruin. zwart. Kohat. 4 D donker pruisiseh bruin. blauw. Dhera Ghazi Khan, Kajanpur, 5 donker Mangrota, Harrand. bruin. groen. Edwardesabad. 6 donker bruin. rood. Edwardesabad en Latamar. (1) Als regel geldt bij alle Britsch-Indische regimenten (bataljons), dat een der vleugel-officieren Europeesch adjudant en een der jemadars Inlandsch adjudant is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 160