774 Totaal organieke sterkte der 6 regimenten Infanterie 5172 man. e. De regimes ten in Centraal Indië. 1. Het Malwa Bheel corps. Dit korps, verspreid over de garnizoenen Sirdarpore, Patere, Sala- wud, Burwani, Allyrajpore, Iobut en Ihabua (uniform groen, uit monstering rood) heeft de volgende formatie: 1 commandant (luite nant-kolonel), 1 adjudant (kapitein), 1 officier van Gezondheid (chirur gijn majoor), allen Europeesche officieren, benevens 2 Europeesche hos pitaalbedienden aan Inlanders: 1 subadar-major, 7 subadars, 8 jema dars, 40 havildars, 40 naicks, 2 hoornblazers-majoor, 16 hoornblazers en 500 soldaten. Totaal organieke sterkte 619 officieren en minderen. Het korps telt 8 compagnieën. Een der jemadars is adjudant. 2. Het Bhopal-bataljon. Dit korps, in garnizoen te Sehore en Indore, (uniform donker bruin, uitmonstering chocoladekleur) heeft de volgende formatie: 1 com mandant (kolonel), 1 vleugelcommandant (majoor), 2 vleugelofficieren (majoor en kapitein), 1 officier van Gezondheid (chirurgijn), allen Europeanen, benevens de volgende Inlanders: 1 subadar-major, 9 subadars, 10 jemadars (waaronder 1 als adjudant dienst doende), 50 havildars, 50 naicks, 20 tamboers, 2 hospitaalbedienden en 800 sol daten. Hoeveel compagnieën het telt, wordt in de Bengal Army List niet opgegeven; waarschijnlijk 10. Nummer. N A A M. Uniform. Uitmon stering. Garnizoensplaats. donker 1 D rood. groen. Aurangabad. donker 2 D rood. groen. Hingoli. donker 3 n rood. groen. Jalna. donker 4 V rood. groen. Bolarum. donker 5 V rood. groen. Ellichpur. donker 6 n rood. groen. Raichare.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 161