776 Omtrent de Europeesche officieren valt hetzelfde op te merken als hierboven voor het korps van Deoli is gezegd. De organieke totaal sterkte voor de Infanterie is dus 712 officieren en minderen. 5. Het Meywar Bheel corps. Dit te Kherwara en Kotra garnizoen houdende bataljon Infanterie is naar alle waarschijnlijkheid in 8 compagnieën verdeeld en heeft een grijs uniform met roode uitmonstering. De formatie is: 1 commandant, kolonel, 1 vleugelcommandant, luite nant-kolonel, 2 vleugelofficieren en 1 officier van Gezondheid, allen Euro peanen, benevens de navolgende Inlanders8 subadars, waaronder 1 subadar-major8 jemadars, 40 havildars, 40 naicks, 1 hoornblazer- majoor, 15 hoornblazers, 600 soldaten, 2 thakoors en 2 hospitaal bedienden, samen zonder de Europeesche officieren, die tevens in andere betrekkingen zijn geplaatst: 716 Inlandsche officieren en minderen. 6. Het Merwar a-bataljon. Dit bataljon, dat te Ajmere garnizoen houdt, rood uniform met grijze uitmonstering heeft, telt naar alle waarschijnlijkheid 8 compagnieën en heeft de volgende formatie: 1 commandant, majoor, 1 vleugelcomman dant, majoor, 1 vleugelofficier, luitenant, tevens adjudant, en 1 officier van Gezondheid (chirurgijn-majoor), allen Europeesche officiereu, be nevens de volgende Inlanders 8 subadars (1), 8 jemadars, 40 havildars, 40 naicks, 16 tamboers en 600 soldaten. Totaal organieke sterkte: 4 Europeesche officieren en 712 Inlandsche officieren en minderen. (2) 7. De lijfwacht van den resident van Nepal. Dit korps bestaat geheel uit Inlanders en heeft de sterkte van eene compagnie. Het houdt garnizoen te Katmandhu. Uniform rood uitmonstering donker blauw. Formatie: 1 subadar, 1 jemadar, 5 havildars, 5 naicks, 2 hoorn blazers, 80 soldaten benevens een Inlandsch geneesheer. Totaal 95 officieren en minderen. De Britsch-Indische Infanterie in het gouvernement van Bengalen of wat gerekend wordt daartoe te behooren, telt dus: (1) Gewoonlijk is één der subadars bij al deze en dergelijke korpsen subadar-major. (2) Boven de formatie zie (1) 1 subadar-major, 1 havildar-instructeur, 1 naick- instructeur1 tamboer-majoor, 1 pijper-majoor, 8 havildars-betaalmeester en 8 havildars.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 163