780 - 2. De Britsch-Indische Cavalerie. De tot het gouvernement van Bengalen behoorende Cavalerie is, evenals de Infanterie, in verschillende korpsen verdeeld. a. De Bengaalsche Cavalerie. Volgens een besluit van den Onderkonnig van Britsch-Indië van 1882, telt deze Cavalerie 17 regimenten. Sedert de uitgave der Ben gal Army list van 1 April 1885, behoort echter het 7e regiment Bengaalsche Cavalerie niet meer tot het leger van dit gouvernement. Sommige regimenten dragen een bijzonderen naam. Elk regiment bestaat, evenals een Britsch regiment, uit 6 troops, maar is georganiseerd in 3 eskadrons. Het heeft de volgende for matie: 1 commandant (luitenant-kolonel of kolonel), 3 eskadrons commandanten (kolonelluitenant-kolonel of majoor)4 eskadrons- officieren (majoor, ritmeester of luitenant), en 1 officier van Gezond heid (chirurgijn-majoor), allen Europeesche officieren, benevens de volgende Inlanders: 3 ressaldars (ritmeesters), 3 ressaidars (le lui tenants) 1 woordie-major (adjudant, den rang hebbende van len lui tenant), 6 jemadars (2e luitenants), 6 kote duffadars (opperwacht meesters) 48 duffadars (wachtmeesterswaaronder 1 opperwacht meester-hoefsmid en 1 salootrie (1)), t> trompetters en 477 ruiters (waaronder 1 hulp-salootrie en 6 hoefsmeden). Totaal 550 Inlanders van alle rangen en graden. De organieke totaalsterkte van een re giment Bengaalsche Cavalerie wordt dus9 Europeesche officieren en 550 Inlanders. Totaal generaal 559 man. Hierop valt het ondervolgende aan te teekenen. Wat de wing commander is bij de Britsch-Indische Infanterie, is de squadron commander bij de Britsch-Indische Cavalerie; terwijl de squadron officers bij de Cavalerie zijn hetgeen men bij de Infanterie wing officers noemt. Een der squadron officers is de Europeesche, terwijl de woordie major de Inlandsche adjudant van het regiment is; deze schijnt steeds den rang van ressaidar te moeten bekleeden. In den regel is een der ressaldars, bij wijze van onderscheiding, ressaldar- major. Evenals bij de Infanterie, worden in den regel bij elk re giment Britsch-Indische Cavalerie een paar luitenants der Britsche (1) Salootrie zadelmaker.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 167