valry genaamdbenevens een korps Guides (zie hierboven bij de Infanterie). De formatie van deze regimenten is dezelfde als die van de bo venvermelde Bengaalsche Cavalerie. Uniform. Uitmonstering. Garnizoensplaats. donker blauw. scharlaken rood. blauw. donker groen. rood. donker blauw. rood. scharlaken rood. Edwardesabad, Kohat, Janikkel, Lat- tamar, Kuram. Dhera Ismail Khan, Tank, Zam, Girni, Manghi, Draband. Rajanpur, Hurrand, Drigri, Bando- wala, Muliammadpur. Dhera Ghazi Khan, Mungrota, Har- rand, Yidor. Totaalsterkte der Punjab Cavalerie 2236 man. c. Het korps Guides. Reeds hierboven bij de Infanterie is omtrent de organisatie en formatie van dit korps gidsen het een en ander medegedeeld. Zoo als daaruit blijkt, telt dit korps aan Cavalerie 4 troops met '2 ressaldars, 2 ressaidars, 1 woordio major, 4 jemadars, 36 duffadars, 4 trom petters, 280 sowars (gidsen), 8 kameel-sowars en 1 hospitaalbediende samen 337 .Inlandsche officieren en minderen. Yan de bij dit korps ingedeelde officieren wordt echter niet van allen vermeld, tot welk wapen zij behooren, zooals van den kolonel commandant, den kolonel vleugel- en eskadronscommandant, die tevens 2e commandant (1) is, alsmede van een der vleugel- en eskadronsofficieren, die met de func- tiën van adjudant belast is. Daar wordt slechts van de hierbedoelde Europeescheofficieren vermeld, dat 1 majoor commandant der Ca valerie, 1 majoor eskadronscommandant en 1 ritmeester eskadrons officier is. Ik zal dus aannemen dat bij de Cavalerie der Gidsen zijn inge deeld 3 Europeesche officieren, zoodat de totaalsterkte dezer Cavalerie wordt 340 officieren en minderen. 3 !Zh (1) Bij elk Britsch en Britsch-Indisch regiment Infanterie en Cavalerie is de oudste hoofdofficier, op den commandant volgende, tevens 2e commandant en draagt als zoo danig tevens dien titel bij zijne andere betrekking.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 169