783 d. De Cavalerie der divisie var Hyderabad. (1) Tot de Cavalerie van het Hyderabad contingent zooals de offi- cieele benaming dezer divisie luidt behooren o. a. 4 Britsch-Iudische cavalerieregimenten. De formatie van zulk een regiment is: 1 commandant (kolonel of luitenant-kolonel), 1 eskadronscommandaut (majoor of ritmeester), 2 eskadronsofficieren (ritmeester of luitenant), 1 officier van Gezondheid (chirurgijn of chirurgijn-majoor), totaal 5 Europeesche officieren, bene vens de navolgende Inlanders: 14 officieren, 48 duffadars, 4 kameel kanonniers, 7 trompetters, 1 hospitaalbediende en 478 ruiterssamen 5 Europeesche officieren en 556 Inlanders van alle rangen en graden. Totaal organieke sterkte per regiment 561 man. Omtrent deze formatie valt nog het ondervolgende aan te teekenen. De Army List specificeert niet de verschillende rangen der Inlandsche officieren bjj deze regimenten. Uit de naamlijsten moet echter worden opgemaakt, dat er per regiment is1 ressaldar (die toevallig bij de vier regimenten ressaldar-major is), 6 ressaidars, 1 woordie-major (die bij deze vier regimenten toevallig den rang van jemadar heeft) en 6 jemadars. Evenals bij de andere Britsch-Indische cavalerie-regimen- ten is een der squadron officers belast met de functiën van adjudant. Evenmin vermeldt de Army List in dit geval, in hoeveel troops of eskadrons elk dezer vier regimenten is verdeeld. Wel wordt als eene bijzonderheid medegedeeld, dat de paarden van deze regimenten geene rijkspaarden, maar silladaree d. i. privaat eigendom zijn. De organieke totaalsterkte dezer 4 regimenten Cavalerie is dus: 2244 man. Hieronder volgt: N ummer. Uniform. Uitmonstering. Garnizoensplaats. 1 donker groen. rood. Hingoli. 2 donker groen. Aurangabad. .3 donker groen. Bolarum. 4 donker groen. Mominabad. (1) Hierover later.

Indisch Militair Tijdschrift | 1885 | | pagina 170